A A+ A++

Czasem trzeba spotkać kogoś kto poustawia rzeczy na właściwych miejscach. I powie jak osiągnąć to, o czym marzymy, a na co – według wszystkich dookoła – są małe szanse. Kogoś, kto tak jak trener Vital Heynen  przypomni, że „Easy is not simple” („łatwe nie jest proste”). Wszyscy potrzebujemy motywacji w odpowiednich dawkach. Książka „Mistrzowski umysł” Tomasza Wasilkowskiego, to nasz własny trener osobisty. Zaopatrzony w gwizdek i ręcznik, by otrzeć z twarzy pot i łzy.

Czytaj więcej

Tomasz Wasilkowski: „lider musi nauczyć się słuchać ludzi”

Każdemu przecież bywa potrzebny naprawdę mądry trener. Na co dzień brakuje nam autorytetów i osób, które można zapytać „jak mam osiągnąć cel?”. Takich oczywiście, które grają z nami w tej samej drużynie. Tomasz Wasilkowski stworzył trenera książkowego. Przelał na papier własne bogate doświadczenia pracy trenerskiej i zamienił na uniwersalne wskazówki, która choć czasem brzmią jak oczywistość, po przełożeniu ich na realne działania – okazują się piekielnie trudne, dokładnie tak jak na siatkarskim parkiecie. Jak choćby ta, która mówi, że raz się przegrywa, a raz wygrywa – to normalne, ale że „najistotniejsze jest to, by wygrać w najważniejszym momencie.”

Tomasz Wasilkowski to trener siatkarski pracujący z drużynami młodzieżowymi, a także męskimi i kobiecymi w wielu krajach świata (m.in. krajach arabskich, Francji, a obecnie w niemieckiej Bundeslidze), wykładowca, organizator i prelegent. No i – co ma wielkie znaczenie – także ojciec dwóch synów. To oni są odpowiedzialni za podtytułowy dopisek książki: „Mój tata, to geniusz!”. 

Autor przyznaje, że przez czas swojej sportowej wczesnej młodości idealizował sławnych trenerów i wierzył, że nie odczuwają strachu. Kiedy miał szanse zapoznać się z ich pracą, różnymi metodami i emocjami, jakie jej towarzyszą, odkrył, że trudno szukać w sporcie pomnikowych bohaterów – bo boi się każdy. Może dlatego sam jako trener wypracował definicję współczesnego lidera, która dostosowana jest do wymogów cyfrowego świata, w którym tak bardzo zaczyna być w cenie zdolność do współodczuwania. „Trener może przekazać zawodnikowi wiedzę – pisze Wasilkowski – oraz dać mu wszystkie szczegółowe wytyczne. Lecz to, co uczyni tę wiedzę skuteczną i przydatną dla zawodnika, to empatyczne, intuicyjne dostosowanie formy przekazu do sposobu, … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBłażej Krajewski | Stand-up
Następny artykułKUL będzie rozwijał kierunki medyczne