A A+ A++

To już kolejny taki wypadek na przestrzeni ostatnich miesięcy. W amerykańskiej miejscowości Jacksonville na Florydzie doszło do zawalenia się piętrowego parkingu szpitala. Uwięzionych zostało ponad 100 samochodów należących do pacjentów i personelu obiektu.

Do wypadku doszło w ubiegłym tygodniu w miejscowości Jacksonville na Florydzie. Jak poinformowała amerykańska stacja informacyjna WJXT – z niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn – doszło do częściowego zawalenia się piętrowego parkingu jednego ze szpitali.

Uwięzionych ponad 100 samochodów

Chociaż na skutek wypadku nikt nie odniósł obrażeń, pod konstrukcją uwiezionych zostało ok. 111 samochodów. Z uwagi na fakt, że zawaleniu uległo wyłącznie najwyższe piętro konstrukcji, nie wszystkie pojazdy zostały uszkodzone. Nie zmienia to faktu, że ich ewentualne odzyskanie będzie możliwe dopiero po zakończeniu mozolnego dochodzenia przeprowadzanego przez służby ratownicze i ekipy inżynierskie.

Powodem wady konstrukcyjne parkingu?

Pierwsze ustalenia przybyłych na miejsce inżynierów wskazują, że powodem zawalenia konstrukcji mogła być awaria elementów łączących poszczególne stropy. Wynikałaby ona z wadliwego projektu całego budynku i wykorzystaniu zbyt małych prętów zbrojeniowych względem nadmiernego obciążenia parkingu.

Z uwagi na ciągłe niebezpieczeństwo i groźbę ponownego zawalenia obiektu, strażacy zostali zmuszeni do skorzystania ze zdalnie sterowanych dronów. Dzięki nim udało się bezpiecznie sprawdzić miejsce wypadku i ustalić, czy na parkingu znajdują się jakiekolwiek ranne osoby. Władze miejskie zdecydowały się także na ewakuacje budynków przylegających bezpośrednio do parkingu szpitala.

Szpital i fi … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułНа Буковині викрили злочинну групу, яка продавала наркотики у трьох областях
Następny artykułҐрета Ґарбо: “Моя постіль вузька, холодна і цнотлива”