fot. © BORA – hansgrohe / Bettiniphoto
Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick-Step) zwycięstwem na piątym etapie zamknął wyścig Tour de Wallonie. W klasyfikacji generalnej triumfował Amerykanin Quinn Simmons (Trek-Segafredo).
Holenderski sprinter wygrał po raz drugi w tegorocznej edycji i potwierdził, że wrócił na wysoki poziom po miesiącach rehabilitacji i zabiegów, które przechodzić musiał w związku z kraksą na etapie Tour de Pologne w sierpniu 2020 roku.
Drugie miejsce wywalczył Niemiec Rüdiger Selig (Bora-hansgrohe), a trzecie Belg Milan Menten (Bingoal Pauwels Sauces WB).
20-letni Simmons, który triumfował na trzecim etapie, przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de Wallonie. Na podium stanęli też Belg Stan Dewulf (AG2R Citroën Team) oraz Francuz Alexis Reynard (Israel Start-Up Nation).
Wyścig na 83. miejscu ukończył Łukasz Wiśniowski (Qhubeka Nexthash).
Wyniki 5. etapu Ethias Tour de Wallonie 2021 (2.Pro), Dinant – Quaregnon (192,4 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 4:32:31 |
2. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
3. | Milan Menten | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
4. | Luca Mozzato | B&B Hotels p/b KTM | |
5. | Amaury Capiot | Team Arkéa Samsic | |
6. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | |
7. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
8. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
9. | Nick van der Lijke | Riwal Cycling Team | |
10. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
11. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | |
12. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | |
13. | Ryan Kamp | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
14. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
15. | Dries van Gestel | Team TotalEnergies | |
16. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | |
17. | John Degenkolb | Lotto Soudal | |
18. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka NextHash | |
19. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | |
20. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | |
21. | Rick Pluimers | Jumbo-Visma | |
22. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | |
23. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | |
24. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | |
25. | Quinten Hermans | Intermarche-Wanty-Gobert | |
26. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | |
27. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
28. | Lucas Eriksson | Riwal Cycling Team | |
29. | Eliot Lietaer | B&B Hotels p/b KTM | |
30. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | |
31. | Andreas Goeman | Tarteletto-Isorex | |
32. | Sacha Modolo | Alpecin-Fenix | |
33. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | |
34. | Odd Christian Eiking | Intermarche-Wanty-Gobert | |
35. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | |
36. | Rémy Mertz | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
37. | Fabio van Den Bossche | Sport Vlaanderen-Baloise | |
38. | Sean Quinn | Hagens Berman Axeon | |
39. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
40. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | |
41. | Andre Carvalho | Cofidis, Solutions Crédits | |
42. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | |
43. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
44. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
45. | Will Barta | EF Education-Nippo | |
46. | Dimitri Claeys | Team Qhubeka NextHash | |
47. | Thomas Joseph | Tarteletto-Isorex | |
48. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
49. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
50. | Tom Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
51. | Arjen Livyns | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
52. | Michael Vanthourenhout | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
53. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | |
54. | Bert van Lerberghe | Deceuninck-Quick Step | 00:07 |
55. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 00:11 |
56. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 00:13 |
57. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | 00:17 |
58. | Christophe Noppe | Team Arkéa Samsic | 00:19 |
59. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | |
60. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 00:25 |
61. | Łukasz Wiśniowski | Team Qhubeka NextHash | 00:44 |
62. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 00:47 |
63. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | |
64. | Josef Cerny | Deceuninck-Quick Step | 00:59 |
65. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 01:01 |
66. | Lennert Teugels | Tarteletto-Isorex | |
67. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | |
68. | Ward Vanhoof | Sport Vlaanderen-Baloise | |
69. | Toon Vandebosch | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
70. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 |
71. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 01:04 |
72. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
73. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | 01:06 |
74. | Daniel Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | 02:33 |
75. | Kristoffer Halvorsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
76. | Jens Reynders | Sport Vlaanderen-Baloise | |
77. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
78. | Sébastien Grignard | Lotto Soudal | |
79. | Tim van Dijke | Jumbo-Visma | |
80. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
81. | Tobias Kongstad | Riwal Cycling Team | |
82. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
83. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
84. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | |
85. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
86. | Logan Owen | EF Education-Nippo | |
87. | Dylan Sunderland | Team Qhubeka NextHash | |
88. | Jesper Hansen | Riwal Cycling Team | 04:35 |
89. | Aimé de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
90. | Diogo Barbosa | Hagens Berman Axeon | |
91. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 04:39 |
92. | Matthew Riccitello | Hagens Berman Axeon | 05:30 |
93. | Chris Lawless | Team TotalEnergies | |
94. | Loïc Vliegen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
95. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | |
96. | Jesper Schultz | Riwal Cycling Team | |
97. | Tom Bohli | Cofidis, Solutions Crédits | |
98. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | |
99. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | |
100. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | |
101. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
102. | Fabien Grellier | Team TotalEnergies | |
103. | Adrien Petit | Team TotalEnergies | |
104. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | |
105. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | |
106. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | |
107. | Norman Vahtra | Israel Start-Up Nation | |
108. | Kévin van Melsen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
109. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | |
110. | Morten Hulgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
111. | Baptiste Planckaert | Intermarche-Wanty-Gobert | |
112. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
113. | Syver Waersted | Uno-X Pro Cycling Team | |
114. | Tom Paquot | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
115. | Gianni Marchand | Tarteletto-Isorex | |
116. | Niccolò Bonifazio | Team TotalEnergies | |
117. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | |
118. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
119. | Bert de Backer | B&B Hotels p/b KTM | |
120. | Niki Terpstra | Team TotalEnergies | |
121. | Laurenz Rex | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
122. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | |
123. | Witse Meeussen | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
124. | Laurens Sweeck | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
125. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
126. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | |
127. | Rasmus Quaade | Riwal Cycling Team | |
128. | Sebastian Langeveld | EF Education-Nippo | |
129. | Gilles de Wilde | Sport Vlaanderen-Baloise | |
130. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | |
131. | Fumiyuki Beppu | EF Education-Nippo | |
132. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | |
133. | Lars van der Haar | Baloise-Trek Lions | |
134. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | |
135. | Toon Aerts | Baloise-Trek Lions | |
136. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | |
137. | Maxime de Poorter | Tarteletto-Isorex | 11:06 |
138. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 12:14 |
139. | Jakob Egholm | Trek-Segafredo | |
140. | Thijs Aerts | Baloise-Trek Lions | |
141. | Daan Marien | Baloise-Trek Lions |
Klasyfikacja końcowa wyścigu
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | 20:31:13 |
2. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | 00:04 |
3. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | 00:20 |
4. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:24 |
5. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
6. | Quinten Hermans | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:27 |
7. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | 00:28 |
8. | Sean Quinn | Hagens Berman Axeon | 00:31 |
9. | Amaury Capiot | Team Arkéa Samsic | 00:32 |
10. | Milan Menten | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
11. | Eliot Lietaer | B&B Hotels p/b KTM | |
12. | Fabio van Den Bossche | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:33 |
13. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | |
14. | Lucas Eriksson | Riwal Cycling Team | |
15. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | |
16. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 00:34 |
17. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 00:35 |
18. | Nick van der Lijke | Riwal Cycling Team | 00:36 |
19. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | |
20. | Dimitri Claeys | Team Qhubeka NextHash | |
21. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | |
22. | Odd Christian Eiking | Intermarche-Wanty-Gobert | |
23. | Andre Carvalho | Cofidis, Solutions Crédits | |
24. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
25. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
26. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
27. | Arjen Livyns | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
28. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
29. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | |
30. | Ward Vanhoof | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:32 |
31. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka NextHash | 01:35 |
32. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | 01:37 |
33. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | 01:42 |
34. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | |
35. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | 01:52 |
36. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 02:24 |
37. | Lennert Teugels | Tarteletto-Isorex | 02:43 |
38. | Will Barta | EF Education-Nippo | 02:44 |
39. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | 03:02 |
40. | Rick Pluimers | Jumbo-Visma | 03:56 |
41. | Rémy Mertz | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
42. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 04:33 |
43. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 05:00 |
44. | Andreas Goeman | Tarteletto-Isorex | 06:52 |
45. | Dries van Gestel | Team TotalEnergies | 07:23 |
46. | Jesper Hansen | Riwal Cycling Team | 08:25 |
47. | Aimé de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | 08:31 |
48. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | 09:26 |
49. | Tom Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | 09:37 |
50. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 11:24 |
51. | Luca Mozzato | B&B Hotels p/b KTM | 11:31 |
52. | Ryan Kamp | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
53. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | |
54. | Toon Vandebosch | Pauwels Sauzen-Bingoal | 11:36 |
55. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 12:33 |
56. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | 12:54 |
57. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 13:10 |
58. | Logan Owen | EF Education-Nippo | 13:30 |
59. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | 13:33 |
60. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | 13:52 |
61. | Tim van Dijke | Jumbo-Visma | 13:55 |
62. | Michael Vanthourenhout | Pauwels Sauzen-Bingoal | 13:57 |
63. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 14:35 |
64. | Jesper Schultz | Riwal Cycling Team | 15:09 |
65. | Sébastien Grignard | Lotto Soudal | 15:56 |
66. | Dylan Sunderland | Team Qhubeka NextHash | 16:07 |
67. | Christophe Noppe | Team Arkéa Samsic | 16:28 |
68. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 17:08 |
69. | John Degenkolb | Lotto Soudal | 17:18 |
70. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 17:46 |
71. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 18:20 |
72. | Fabien Grellier | Team TotalEnergies | 18:31 |
73. | Thomas Joseph | Tarteletto-Isorex | 19:09 |
74. | Bert van Lerberghe | Deceuninck-Quick Step | 19:18 |
75. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | 19:23 |
76. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 19:24 |
77. | Baptiste Planckaert | Intermarche-Wanty-Gobert | |
78. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | 19:27 |
79. | Laurenz Rex | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
80. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | |
81. | Niccolò Bonifazio | Team TotalEnergies | 19:29 |
82. | Daniel Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | 19:30 |
83. | Łukasz Wiśniowski | Team Qhubeka NextHash | 20:22 |
84. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 20:55 |
85. | Loïc Vliegen | Intermarche-Wanty-Gobert | 21:34 |
86. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | 21:42 |
87. | Witse Meeussen | Pauwels Sauzen-Bingoal | 21:50 |
88. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 21:54 |
89. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | 21:56 |
90. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | 22:02 |
91. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | 22:07 |
92. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 23:08 |
93. | Kristoffer Halvorsen | Uno-X Pro Cycling Team | 23:12 |
94. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 23:18 |
95. | Tom Bohli | Cofidis, Solutions Crédits | 23:22 |
96. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 24:40 |
97. | Niki Terpstra | Team TotalEnergies | 24:41 |
98. | Tom Paquot | Bingoal Pauwels Sauces WB | 24:52 |
99. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | 24:53 |
100. | Bert de Backer | B&B Hotels p/b KTM | |
101. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | 25:15 |
102. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | 25:31 |
103. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 26:02 |
104. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | 26:56 |
105. | Gianni Marchand | Tarteletto-Isorex | 27:01 |
106. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | 27:02 |
107. | Laurens Sweeck | Pauwels Sauzen-Bingoal | 27:16 |
108. | Jens Reynders | Sport Vlaanderen-Baloise | 27:26 |
109. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | 27:39 |
110. | Adrien Petit | Team TotalEnergies | 28:26 |
111. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 28:38 |
112. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | 28:48 |
113. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | 29:09 |
114. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 29:46 |
115. | Lars van der Haar | Baloise-Trek Lions | 30:34 |
116. | Matthew Riccitello | Hagens Berman Axeon | |
117. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 30:40 |
118. | Norman Vahtra | Israel Start-Up Nation | 30:57 |
119. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 32:36 |
120. | Diogo Barbosa | Hagens Berman Axeon | 33:53 |
121. | Sacha Modolo | Alpecin-Fenix | 34:01 |
122. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | 34:03 |
123. | Chris Lawless | Team TotalEnergies | 35:26 |
124. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | 35:56 |
125. | Josef Cerny | Deceuninck-Quick Step | 36:07 |
126. | Toon Aerts | Baloise-Trek Lions | 36:08 |
127. | Tobias Kongstad | Riwal Cycling Team | 36:34 |
128. | Gilles de Wilde | Sport Vlaanderen-Baloise | 36:57 |
129. | Fumiyuki Beppu | EF Education-Nippo | 37:24 |
130. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | 38:34 |
131. | Maxime de Poorter | Tarteletto-Isorex | 40:28 |
132. | Kévin van Melsen | Intermarche-Wanty-Gobert | 40:46 |
133. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 41:19 |
134. | Sebastian Langeveld | EF Education-Nippo | 41:51 |
135. | Morten Hulgaard | Uno-X Pro Cycling Team | 42:18 |
136. | Syver Waersted | Uno-X Pro Cycling Team | 42:58 |
137. | Rasmus Quaade | Riwal Cycling Team | 45:12 |
138. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 49:11 |
139. | Daan Marien | Baloise-Trek Lions | 49:36 |
140. | Jakob Egholm | Trek-Segafredo | 55:25 |
141. | Thijs Aerts | Baloise-Trek Lions |
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS