A A+ A++

Steam regularnie prezentuje statystyki dotyczące swoich użytkowników – m.in. pod kątem tego, jakie są najpopularniejsze karty graficzne i rozdzielczości, w których bawią się gracze na PC.

Rzecz jest o tyle ciekawa, że pokazuje dominujące trendy na pecetowym rynku. Dzięki informacjom udostępnianym przez Steam, dotyczącym marca 2024 roku, wiemy przykładowo, że wciąż najpopularniejszą rozdzielczością jest 1080p. Wyświetlaczy o takich parametrach używa aż 58,45% użytkowników Steam. Monitory 1400p zyskują jednak powoli na popularności. Korzysta z nich obecnie 19,86% osób na Steam.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o rozdzielczość 4K to minie pewnie jeszcze wiele lat zanim przekonają się do niej gracze bawiący się na komputerach. W marcu 2024 r. z rozdzielczości 4K korzystało z tylko 3,44% użytkowników Steam.

W segmencie kart graficznych na Steam rządzi bez cienia wątpliwości NVIDIA. Karty graficzne z serii RTX i GTX zajmują pierwsze 15 pozycji rankingu popularności GPU. Najpopularniejsza dedykowana karta graficzna od AMD to Radeon RX 580, którego posiada 0,81% użytkowników Steam. GPU AMD znajduje się z tym rezultatem poza top 30 zestawienia.

Najpopularniejszą kartą graficzną w marcu 2024 roku pozostaje RTX 3060. GPU wprowadzony na rynek już w 2021 roku zwiększył nawet swój udział o 0.71% rok do roku. Z takiej karty graficznej korzysta już 6,71% osób na Steam.

Pełne zestawienie informacji ze Steam możecie sprawdzić tutaj.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMcLaren pokazał zmodyfikowane malowanie na GP Japonii (galeria)
Następny artykułZamknięcie drogi powiatowej w miejscowości Blizne