A A+ A++

Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie 52 latek, który w nocy jadąc tomaszowskimi ulicami zasnął za kierownicą Audi. Dzięki czujności obywatelskiej zgłaszającego, który wyciągnął kluczyki ze stacyjki jego samochodu i zadzwonił na numer alarmowy 112, udało się wyeliminować z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego.

Do zdarzenia doszło przed godziną 2 w nocy. Dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Kilińskiego w Tomaszowie Lubelskim doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego.

Zgłaszający będąc w swoim mieszkaniu usłyszał głośną pracę silnika pojazdu znajdującego się na sąsiedniej ulicy. Natychmiast poszedł sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Podchodząc do będącego na środku ulicy Audi, zauważył śpiącego mężczyznę za kierownicą. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a na siedzeniu pasażera leżała pusta butelka po wódce. Zgłaszający wyciągnął kluczyki ze stacyjki uruchomionego pojazdu i zadzwonił na numer alarmowy 112.

Kierującym Audi okazał się 52-letni tomaszowianin. Bełkotliwa mowa, problemy z utrzymaniem równowagi i silna woń alkoholu świadczyły o tym, że mężczyzna jechał pod działaniem alkoholu, co wykaże retrospekcyjne badanie na zawartość alkoholu we krwi mężczyzny.

Na słowa uznania zasługuje obywatelska postawa mieszkańca gminy Tomaszów Lubelski, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować z dróg nietrzeźwego kierującego. Stanowczo reagujmy na takie przypadki. Jeżeli podejrzewasz, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu, powiadom służby dzwoniąc na numer alarmowy 112.

KPP w Tomaszowie Lubelskim

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTłusty czwartek 2023. Kiedy wypada? Ile będzie trzeba zapłacić za pączki?
Następny artykułUbisoft rozdaje grę za darmo i zaprasza na promocję. Firma świętuje Rok Królika