A A+ A++

Fussell pełnił funkcję tymczasowego dyrektora generalnego od września 2020 r. Jako dyrektor generalny będzie odpowiedzialny za kierowanie rozwojem i realizacją “ambitnych planów globalnej ekspansji”. Do jego obowiązków należy także “dalsze pogłębianie zaangażowania i dobrego samopoczucia pracowników oraz zakorzenienie zrównoważonego rozwoju w całej firmie”.

Komentując nominację, Tim Davie, dyrektor generalny BBC, powiedział: “W zeszłym roku Tom udowodnił, że jest wybitnym liderem BBC Studios, prowadząc firmę przez najtrudniejsze czasy oraz osiągając dobre wyniki. Mamy ogromne ambicje związane z biznesem: chcemy tworzyć odważne i błyskotliwe treści dla odbiorców na całym świecie oraz wprowadzać światowej klasy brytyjskie programy w nowy sposób. Cieszę się, że Tom poprowadzi zespół BBC Studios, aby zrealizować tę wizję”.

Zaczynał w BBC w 1997 r.

Tom Fussell dodał: “Jestem zaszczycony, że mogę w przyszłości kierować BBC Studios, które w coraz większym stopniu wspiera wszystkie strategiczne priorytety BBC Group, od unikalnych treści słynących z bezstronności po przychody online. Mając ambicję służenia zarówno brytyjskiej, jak i międzynarodowej publiczności w nowy sposób, moją rolą jest praca ze wszystkimi w BBC Studios, aby wzmocnić i zmienić wszystko, co planujemy robić w przyszłości”.

Fussell dołączył do BBC Worldwide jako dyrektor finansowy w 2016 r., obejmując tę ​​samą rolę w nowo połączonym BBC Studios w 2018 r. Zasiada w radzie BBC Commercial Holdings, a także jest prezesem BBC StudioWorks. Wcześniej pełnił szereg funkcji finansowych w ówczesnych BBC Production i BBC Group Finance w latach 1997-2007.

Poza BBC Fussell pełnił funkcję dyrektora finansowego Grupy Shine w latach 2013-2015, pozostając do zakończenia fuzji z Endemol. Pełnił różne role dyrektora handlowego w Harper Collins UK, a także był dyrektorem finansowym Random House w Wielkiej Brytanii.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAdriana Kalska i Mikołaj Roznerski będą reklamować perfumy Miraculum
Następny artykułPlatige Image ma zlecenia od Activision Publishing za ok. 19,1 mln zł