A A+ A++

Ewa Błachnio – artystka kabaretowa i dramatyczna, bo tak każe o sobie mówić. W kabaretach występuje odkąd została nastolatką, jej charyzma i poczucie humoru znane są wszystkim Polakom. Nic dziwnego, że to właśnie ona poprowadzi część kabaretową Polsat SuperHit Festiwal 2023. Festiwal potrwa od 26 do 28 maja, a razem z Ewą Błachnio Sopocki Hit Kabaretowy poprowadzą takie gwiazdy jak Agnieszka Litwin, Olga Łasak, Marcin Wójcik i Robert Korólczyk. Co wiemy o Ewie Błachnio? To postać nietuzinkowa…

Ewa Błachnio – droga przez kabarety

Ewa Błachnio (38 l.) urodziła się w Pruszczu Gdańskim i już jako 16-stolatka występowała w kabarecie LIMO. Jak to się zaczęło? Udała się do Gdańska na warsztaty prowadzone przez Abelarda Gizę i… zaiskrzyło.

Kabaretowo, rzecz jasna, choć po latach Ewa przyznała, że podkochiwała się w Abelardzie. Tomasz Jachimek założył się nawet kiedyś z Gizą, że ożeni się z Ewą Błachnio. Do wesela jednak nie doszło, Abelard traktował młodszą koleżankę jak kumpla z kabaretu. 

Charyzma Ewy sprawiła, że stała się ona szybko rozpoznawalną postacią polskiej sceny kabaretowej. Już w 2016 roku prowadziła w radiu RMF FM audycję kabaretową razem z Mariuszem Kałamagą. Współpracowała też z Kabaretem Młodych Panów, występuje jako stand-uperka, wywołując salwy śmiechu. 

Brała udział w Tańcu z Gwiazdami w Polsacie, a także w programie “Twoja twarz brzmi znajomo”. Ewę Błachnio można też zobaczyć w programie “Kabaret na żywo” w telewizji Polsat, gdzie niezmiennie zachwyca poczuciem humoru. Jak sama twierdzi – ma je po rodzicach. 

Już w niedzielę artystka będzie jedną z prowadzących część kabaretową imprezy Polsat SuperHit Festiwal 2023.

Czytaj też: Kopytka Rodowicz na konferencji Polsat Superhit Festiwal 2023

Ewa Błachnio: od aktorstwa, przez dziennikarstwo do.. aktorstwa 

Zaraz po maturze Ewa Błachnio chciała spełnić swoje ciche marzenie o aktorstwie dramatycznym. Poszła nawet na egzaminy do łódzkiej filmówki. O tym, jak to się skończyło, opowiedziała kiedyś Interii.

Po tej przygodzie z łódzką filmówką Ewa studiowała politologię i dziennikarstwo. Po latach, w 2014 roku wróciła do marzenia o aktorstwie. Z pomocą Dariusza Starczewskiego przygotowywała się do eksternistycznego egzaminu na aktorkę dramatu, który zdała w 2014 roku. 

“Harley mój to jest to”, czyli dziewczyna na motorze

Pasją Ewy Błachnio jest motor Harley. Zaczęło się od miłości do mężczyzny, który jeździł na motorach. Ewa Błachnio stwierdziła, że miłość miłością, ale nie chce być wiecznie “plecakiem”. Zdała egzamin na prawo jazdy i kupiła własnego Harelya. Na kupnie się nie skończyło, Ewa ma wersję personalizowaną tej maszyny, podrasowywał ją zaprzyjaźniony warsztat mechaniczny.  

Dlaczego kocha jazdę na motorze? W wywiadzie dla portalu speedladies.pl tłumaczyła to tak: 

Ewa Błachnio czasem pojawia się na zlotach motocyklistów, ale częściej podróżuje sama. Ma już za sobą wycieczki Harelyem przez Mazury, a marzy o przejechaniu Skandynawii.  

Co lubi robić Ewa Błachnio, kiedy nie jest na scenie? Rozstrzał jest duży 

Ewa Błachnio ma niewiele czasu wolnego, ale stara się go wypełnić ulubionymi czynnościami. W wolnych chwilach słucha jazzu, czyta powieści, spotyka się ze znajomymi. Ogląda też seriale, jej ukochanym jest serial “Przyjaciele”, który zna na pamięć. Kocha podróże, nie tylko te służbowe. Ostatnio zachwycił ją Oman, ale marzy o Tybecie. Chciałaby też przejechać motorem Islandię i przy okazji odwiedzić brata.  

Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że jazz, książki i Harley to jedyne zainteresowania Ewy. Artystka jest też w Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. Występuje na lodzie w pełnym rynsztunku, zazwyczaj w celach charytatywnych.  

Czytaj też:

Doda komentuje zachowanie Górniak na konferencji Polsatu. Edyta tłumaczy, jak było naprawdę

Alicja Majewska ostro o nieutalentowanych artystach. Wyjawiła też prawdę o relacji z Korczem

Polsat SuperHit Festiwal 2023 – kto poprowadzi koncert w Operze Leśnej? 

pomponik.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja: zaczekał, aż matka zaśnie. Podpalił pokój i wyszedł.
Następny artykułBurze i grad. IMGW ostrzega mieszkańców czterech województw