A A+ A++

Zobacz wideo
Jakie podjąć kroki w przypadku zawału?

Sanatoria w naszym kraju na dobre wpisały się w krajobraz. W Polsce to właśnie miejsca z wielowiekową tradycją są stałym punktem odniesienia. Najlepszym przykładem nieprzemijającej świetności jest Uzdrowisko Nałęczów, do którego każdego roku podążają tłumy, aby zadbać o serce.

Mężowie mają dość

Dlaczego Uzdrowisko Nałęczów jest najlepsze dla chorych na serce?

Choć na terenie Polski można znaleźć wiele sanatoriów godnych polecenia, to jednak tym, co wyróżnia Uzdrowisko Nałęczów, jest skupienie uwagi na potrzebach pacjentów chorych na serce. Nie chodzi jedynie o oferowane zabiegi. Na terenie kompleksu powstał Szpital Kardiologiczny wyposażony w bazę noclegową, a w budynku znajduje się poradnia specjalistyczna oraz nowoczesny sprzęt przeznaczony do diagnostyki i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego.

W ofercie uzdrowiska jest rehabilitacja dla osób po zawale serca, oraz szereg zabiegów nie tylko z zakresu kardiologii. Kuracjusze mogą skorzystać następujących form leczenia:

  • hydroterapia,
  • fizykoterapia,
  • kinezyterapia.

Uzdrowisko Nałęczów usytuowane jest na nizinach, a dookoła rozpościerają się wąwozy i wzgórza. Dzięki temu pacjent czerpie z dobrodziejstwa mikroklimatu, który pomaga w leczeniu chorób układu krążenia. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kawa na lotnisku w Warszawie droższa niż w Dubaju

To sanatorium ma ponad 200 lat! Jak wyglądały jego początki?

Uzdrowisko Nałęczów powstało w XVIII wieku, wszystko zaczęło się od tego, gdy jeden z lokalnych możnowładców cierpiał na podagrę. Choroba objawiała się bolesnymi ranami na stopach w okolicy stawów. Cierpieniu często towarzyszyła gorączka i problemy z poruszaniem. Kiedy Antoni Małachowski bezskutecznie poszukiwał lekarstwa, okazało się, że pomocna może być woda.

Na oficjalnej stronie obiektu widnieje adnotacja, z której wynika, że w 1827 roku Piotra Celińskiego profesor Uniwersytetu Warszawskiego potwierdził lecznicze działanie wód nałęczowskich. Wieści szybko się rozniosły, a w pałacu Małachowskich brakowało miejsca na przyjmowanie gości. Tak stopniowo dobudowywano kolejne obiekty. Dziś na terenie kompleksu kuracjusz może podziwiać nie tylko wspomniany pałacyk, ale także następujące miejsca:

  • Pijalnia Wód w Parku Zdrojowym,
  • Stare Łazienki,
  • Pawilon Angielski,
  • Sanatorium Książę Józef,
  • Szpital Kardiologiczny,
  • Sanatorium Fortunat,
  • Jesienna Rezydencja,
  • Werandki,
  • Kompleks Wody Atrium.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozpoczęcie XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie
Następny artykułStar Trek: Resurgence. Gra od autorów The Walking Dead i Tales from the Borderlands oceniona w recenzjach