A A+ A++

„To był sezon bezpieczny, sezon zadbany, sezon czysty” – podsumował sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim prezydent Dariusz Bożek. W letnie miesiące, nad akwen wjechało ponad 120 tys. samochodów.

W zakończonym 30 września br. sezonie, jednorazowa opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie wynosiła 80 zł, jeśli zaś dokonana została w dniu wjazdu i wypoczynku, obowiązywała cena promocyjna – 20 zł. Dla mieszkańców przygotowano możliwość wykupu karty abonamentowej na cały sezon, w wysokości 50 zł.

– Ponad 80 tysięcy samochodów wjechało nad Jezioro Tarnobrzeskie w trakcie sezonu. Mówimy tu o samochodach, które nie podlegały abonamentowi dla mieszkańców – mówi Robert Kędziora, komendant straży miejskiej w Tarnobrzegu.

– Tych abonamentów zostało wydanych ponad 4 tysiące, a osoby, które ten abonament posiadały, pojawiły się nad jeziorem ponad 40 tysięcy razy, czyli średnio na jeden samochód to jest 10 wjazdów w ciągu sezonu – dodaje.

– Na utrzymanie jeziora w tym roku wydaliśmy niespełna 1,mln 695 tys. zł – wylicza Przemysław Smoliński, dyrektor MOSiR Tarnobrzeg. – Kwota ta uwzględnia zaangażowanie środków do końca roku z tytułu umów jakie mamy. Przychody na koniec września, są nieco ponad 1 mln 717 tys.zł . Mogą oczywiście proporcje się zmienić, bo budżet mamy do końca roku – kontynuuje.

– Było kilka sytuacji, których byśmy sobie nie życzyli, ale staramy się uczyć na błędach. Pierwszym krokiem jaki zrobimy, to będzie regulamin Jeziora Tarnobrzeskiego, który przedstawimy na sesji. Aby skutecznie egzekwować wszystkie jego zapisy, musi być prawo miejscowe. Chcemy aby na przyszły sezon powstało tymczasowe pole namiotowe i miejsce dla kamperów, wyposażone w zaplecze sanitarne, będziemy również uzupełniać piasek w przyszłym sezonie – dodaje dyrektor Smoliński.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułНБУ “обвалив” офіційний курс долара, перерахували вартість валюти й банки: скільки коштує
Następny artykułMeksykańska huśtawka Williamsa