A A+ A++

Otwarcie stadionu ma mieć miejsce w roku organizacji turnieju, a arena ma pomieścić 115 tys. widzów, co uczyni ją największą w Afryce. Na razie tytuł ten należy do First National Bank Stadium w Johannesburgu w RPA mieszczącym 95 tys. kibiców.

Stadion w Casablance im. Hassana II zostanie wybudowany na powierzchni ponad 100 hektarów i będzie jednym z największych obiektów sportowych na świecie.

Inne stadiony, które zostały zgłoszone przez Maroko do FIFA, zostaną zmodernizowane i rozbudowane. Obiekty znajdujące się w Tangerze, Agadirze, Rabacie, Fezie i Marrakeszu będą mogły pomieścić od 42 tys. do 65 tys. osób.

Projekt łączący marokańskie tradycje

Projekt stadionu jest inspirowany marokańskimi namiotami “Moussem”. Będzie to widoczne na dachu, który ma przypominać te marokańskie konstrukcje.

Dach stadionu zostanie wykonany z przezroczystej struktury, która będzie unosić się na krawędziach, tworząc wejścia prowadzące do ogrodów botanicznych. Arena będzie miała trzy poziomy siedzeń na głównych trybunach oraz pięć poziomów strefy VIP, która będzie mieścić nawet lożę królewską.

Inauguracja w Ameryce Południowej

Inauguracja mistrzostw świata w piłce nożnej odbędzie się w trzech krajach Ameryki Południowej – Argentynie, Urugwaju i Paragwaju. Będzie to upamiętnienie 100-lecia pierwszych mistrzostw świata.

Współorganizatorami turnieju w 2030 r. są jeszcze Hiszpania i Portugalia. Mecze więc będą się rozgrywać również na stadionach tych państw. Hiszpania zgłosiła jedenaście obiektów, natomiast Portugalia trzy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNalot na sklep i “aresztowanie” lodów z alkoholem. Producent zdziwiony: A co z pralinami?
Następny artykułPrzystanek Niepodległa – plenerowy spektakl historyczny