A A+ A++

TikTok to platforma, która od lat budzi pewne kontrowersje. Również pod względem wpływu na młodzież, który określa się słowem “negatywny”. Jakby tego było mało, to twórcy oprogramowania mieliby wiedzieć o tym, że TikTok sprzyja kompulsywnemu korzystaniu z aplikacji i źle oddziałuje na zdrowie psychiczne młodych użytkowników.

TikTok to bardzo popularna aplikacja, z której korzystają na co dzień setki miliony użytkowników. Wśród nich są także młodsze osoby. Już wcześniej nie raz sugerowano, że platforma może mieć negatywny wpływ na młodzież. Teraz dowiadujemy się, że dyrektorzy i pracownicy aplikacji mogli o tym wiedzieć.

TikTok ma wiedzieć o negatywnym wpływie na młodzież

Organizacja NPR przejrzała nieocenzurowane dokumenty z pozwu złożonego przez Biuro Prokuratora Generalnego Kentucky. Platforma została pozwana w zeszłym tygodniu przez ponad tuzin stanów i zarzuca się jej “fałszywe twierdzenia o bezpieczeństwie dla młodych ludzi“.

Z informacji przekazanych przez serwis Engadget wynika, że dyrektorzy TikToka i wybrani pracownicy mieli wiedzieć o tym, że platforma sprzyja m.in. kompulsywnemu korzystaniu z popularnej aplikacji czy ma negatywny wpływ na zdrowie psychiczne młodszych użytkowników. Wśród skutków wymienia się m.in. “utratę umiejętności analitycznych, kształtowania pamięci, myślenia kontekstowego, głębi konwersacji, empatii i zwiększony niepokój”. Prokurator generalny Kentucky Russell Coleman skwitował aplikację w następujący sposób:

TikTok wiedział także o innych problemach

Ponadto w dokumentach można znaleźć informacje o tym, że dyrektorzy TikToka wiedzieli również o tym, iż kompulsywne korzystanie może zakłócać sen, obowiązki zawodowe i szkolne czy kontakt z bliskimi.

TikTok stworzył narzędzie, które miało ograniczać w aplikacji czas spędzany przez młodszych użytkowników do 60 minut dziennie. Niestety nastolatkowie średnio poświęcali w platformie 107 minut każdego dnia. To tylko półtorej minuty mniej sprzed wprowadzenia funkcji, która okazała się nieskuteczna.

Z treści dokumentów wynika też, że TikTok miał wiedzieć o bańkach filtrów, co ma wpływ na bezpiecz … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTylko głupiec jest mądry, czyli wiem, że nic nie wiem
Następny artykułHistoria i przyszłość wrocławskich osiedli. Przyjdź na wykład do Barbary