A A+ A++

Uniwersum Władcy Pierścieni nie ma w ostatnim czasie szczęścia do nowych produkcji, ponieważ serial Amazonu zmierzył się z dużą krytyką wielu widzów, a The Lord of the Rings: Gollum to aktualnie najgorzej oceniana gra 2023 roku.

Jeśli jednak wierzyć informacji redakcji Gameswirtschaft – Daedalic Entertainment nie zamierza się specjalnie przejmować The Lord of the Rings: Gollum. Twórcy od pewnego czasu mają rozwijać następną produkcję w uniwersum Władcy Pierścieni.

Niemiecka redakcja postanowiła bliżej przyjrzeć się działaniom Daedalic Entertainment, ponieważ studio posiada duże doświadczenie w realizacji produkcji, otrzymało ogromne pieniądze na finansowanie gry, a jest to następna pozycja z Niemiec, która zawiodła.

The Lord of the Rings: Gollum jest „jedną z najdroższych i najbardziej rozbudowanych gier”, która została w ostatnich latach stworzona w Niemczech. 15 miesięcy temu wydawca wyłożył aż 53 mln euro na zrealizowanie gry – deweloperzy otrzymali 32 mln euro w gotówce i resztę w zależności od przychodów do 2026 roku.

Gameswirtschaft podkreśla, że wydanie The Lord of the Rings: Gollum nie jest przypadkowe i najwidoczniej deweloperzy spisali przekładany projekt na straty. Redakcja uważa, że kolejne opóźnienie o nawet kilka miesięcy nie wpłynęłoby znacząco na grę.

Daedalic Entertainment ma jednak już od czerwca 2022 roku pracować nad kolejną grą w uniwersum Władcy Pierścieni i według udostępnionych informacji – tajny projekt ma zadebiutować w sierpniu 2024 roku.

Daedalic pracuje nad nowym projektem, który przeniesie gracza do bujnego świata pełnego mitycznych stworzeń i magii. Przedstawia on historię z perspektywy postaci, która nigdy wcześniej nie została opowiedziana.

Gameswirtschaft czerpie swoje dane od Ministerstwa Gospodarki, ponieważ Daedalic Entertainment otrzymało ponad 2 mln euro dofinansowania z rządu na stworzenie „gry akcji 3D”. Od 2019 roku tylko pięć produkcji otrzymało więcej pieniędzy od Niemiec na stworzenie produkcji.

Przeczytajcie naszą recenzję The Lord of the Rings: Gollum.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo nowego zespoły przywiozły do Monako?
Następny artykułEksperymenty Sigmunda Raschera. Wyniki nieludzkich badań na więźniach obozów wciąż są wykorzystywane w nauce