A A+ A++

Temat potencjalnej ekskluzywności kolejnej części The Elder Scrolls dla platform Microsoftu przewija się w branży już od pewnego czasu. Najnowsze doniesienia na podstawie dokumentów firmy Microsoft wyraźnie sugerują jednak, że nieobecność TES VI na PlayStation 5 jest już faktem.

Jak podaje amerykański portal The Verge, w czasie wznowionej właśnie sądowej batalii pomiędzy Federalną Komisją Handlu (FTC) a Microsoftem ujawnione zostały dokumenty potwierdzające ekskluzywność nadchodzącej gry RPG.

Poza premierą jedynie na PC oraz konsolach Xbox zamieszczona w dokumencie tabelka zawiera także przybliżoną datę wydania gry, która oszacowana została na rok 2026 lub późniejszy.

Co ciekawe, decyzja o utrzymaniu ekskluzywności tytułu poparta została w dokumencie cytatem Phila Spencera (dyrektora generalnego Microsoft Gaming) z jednego z wywiadów dla brytyjskiego serwisu GQ:

By [gra – dop. red.] ukazała się na Xboxie, chciałbym, abyśmy mogli wykorzystać pełen pakiet możliwości, które mamy. I tak też się stanie, gdy mowa o The Elder Scrolls VI.

Choć niedawna premiera Starfielda oraz wcześniejsze przesłanki wyraźnie sugerowały ekskluzywność wyczekiwanej produkcji, brak ostatecznego komentarza wciąż pozostawiał obecność przyszłej odsłony serii TES na konsolach PlayStation pod znakiem zapytania. Teraz jednak wydaje się, że jej los został już przesądzony.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTo nie szerszeń, ani osa! Owad może wywołać zamieszanie w domu
Następny artykułSzeroka przecena spółek z WIG20. Odbicie upadającego BAH i zdejmowanego z GPW Kernela