A A+ A++

W obecnych czasach coraz więcej osób korzysta z pomocy psychologicznej. Trend ten udowadnia, że świadomie podchodzimy do kwestii zdrowia psychicznego, jednocześnie doskonale charakteryzuje dzisiejszy świat – pełen różnych bodźców, pędu i presji. Ważne, żeby pamiętać, że z każdym problemem można sobie poradzić, w czym pomoże profesjonalne centrum terapii.

  1. Czym jest terapia DDA i DDD?
  2. Terapia dla par.
  3. Renomowane centrum terapii.

Wiele problemów psychospołecznych, z którymi powszechnie mierzymy się w dorosłym życiu, wywodzi się z dzieciństwa. Traumatyczne przeżycia, nieodpowiednie wzorce, dysfunkcyjne rodziny – przepracowanie tych tematów ze specjalistą pozwoli spojrzeć na nie z innej perspektywy i poprawi codzienne funkcjonowanie. Ponadto nasze indywidualne doświadczenia, emocje i ich interpretacje mogą pomóc innym podczas terapii grupowych, na których dowiemy się, że nasz przypadek nie jest odosobniony…

Czym jest terapia DDA i DDD?

Skróty DDA i DDD oznaczają odpowiednio Dorosłe Dzieci Alkoholików oraz Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych. Co za tym idzie, terapie DDA i DDD przeznaczone są dla ludzi wywodzących się z rodzin, w których pojawiał się problem najczęściej z alkoholem (przynajmniej jedna osoba zmagała się z uzależnieniem). Pojęcie rodzin dysfunkcyjnych rozciąga się także na przemoc okazywaną w sposób zarówno fizyczny, jak i psychiczny, o czym więcej dowiemy się na stronie: https://rodzinaodnowa.waw.pl/dda-ddd/.

Terapia dla par

Nawet najtrwalsze związki przeżywają kryzysy – większe lub mniejsze. Ich powodów jest niezliczenie wiele: od tych najprostszych po złożone i trudne do przepracowania, jak np. zdrada jednego z partnerów. Pary powszechnie zgłaszają się do terapeuty również po wyprowadzce z domu dorosłego dziecka. Kiedy kończą się obowiązki związane z wychowaniem potomstwa, pojawia się szereg innych problemów, w tym w podstawowej komunikacji. Można je jednak przezwyciężyć podczas sesji terapeutycznych, które poznamy na stronie: https://rodzinaodnowa.waw.pl/terapia-par/.

Renomowane centrum terapii

Powyższe sytuacje bez wątpienia należą do bardzo trudnych, niejednokrotnie odbierających siły do codziennego funkcjonowania. Pamiętajmy przy tym, że nie jesteśmy pozostawieni samym sobie, a o tego typu problemach można rozmawiać otwarcie, licząc na ich rozwiązanie. Pomogą w tym profesjonalne centra terapii, w których znajdziemy wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów od zdrowia psychicznego. Doskonałym tego przykładem jest https://rodzinaodnowa.waw.pl/.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKościół katolicki po Benedykcie XVI
Następny artykułUM Lublin: Rok inwestycji w lubelskiej oświacie