A A+ A++

Kolejny chip od Google, Tensor G4, ma bazować na istniejącym już procesorze Exynos 2400 od Samsunga. Przecieki mówią także o konfiguracji rdzeni, ich taktowaniach oraz układzie graficznym.

Kolejne informacje o Tensor G4

W kwestii produkcji chipów Tensor, Google mocno współpracował z Samsungiem. Nie dziwią zatem nowe przecieki mówiące, że najnowszy procesor Samsunga, Exynos 2400, będzie stanowił bazę dla kolejnego chipu z rodziny Tensor, modelu z dopiskiem G4. Sam Exynos 2400 może pochwalić się obecnością łącznie 10 rdzeni w konfiguracji 1x Cortex-X4 (3,2 GHz) + 2x Cortex-A720 (2,9 GHz) + 3x Cortex-A720 (2,6 GHz) + 4x Cortex-A520 (2,0 GHz).

Kolejną różnicą względem Exynosa 2400 jest też układ graficzny. Procesor Samsunga posiada bowiem GPU Xclipse 940, a na pokładzie Tensora G4 znaleźć ma się Mali-G715.

I tutaj dochodzimy do pierwszej różnicy, ponieważ Tensor G4, zarówno według nowych przecieków, jak i ostatnio zauważonego testu w Geekbench, posiada w sumie tylko 8 rdzeni. Na tę konfigurację składa się pojedynczy Cortex-X4 (3,1 GHz), trzy sztuki Cortex-A720 (2,6 GHz) oraz cztery jednostki Cortex-A520 (1,95 GHz).

Różnice w GPU

Kolejną różnicą względem Exynosa 2400 jest też układ graficzny. Procesor Samsunga posiada bowiem GPU Xclipse 940, a na pokładzie Tensora G4 znaleźć ma się Mali-G715, czyli ten układ, który znajdziemy również w chipie Tensor G3. Wychodziłoby zatem na to, że Google nie weźmie po prostu istniejącego już Exynosa 2400 i nie rebranduje go na Tensor G4 wprowadzając tylko niewielkie zmiany. Chip Samsunga może stanowić jedynie bazę, z której skorzysta Google wprowadzając sporo istotnych zmian, jak chociażby wymieniona już konfiguracja rdzeni czy układ graficzny.

Do produkcji Tensor G4 mogą być po prostu wykorzystywane technologie Samsunga. Co więcej, Google może również skorzystać z procesu litograficznego 4LPP+ Samsunga, w którym masowo wytwarzany jest Exynos 2400.

Jeśli chodzi o samą wydajność Tensor G4 to na tę chwilę mówi się, że układ ten nie przyniesie większych ulepszeń. Może być zatem tak, że seria Pixel 9 nie będzie mogła konkurować pod kątem czystej wydajności z nowymi iPhonami czy smartfonami ze Snapdragonem 8 Gen 3.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMasz taki piec? To prawdziwa rewelacja
Następny artykułRadom. Wjechał w słup i uciekł