A A+ A++

Eurosport notuje największe wyniki oglądalności, zakończony w niedzielę turniej Australian Open oglądało na antenach Eurosportu aż 3,6 miliona widzów, czyli ponad 1,5 mln osób więcej niż w 2019 roku!

Bardzo wyraźnie wzrasta również średnia oglądalność turnieju. W zakończonej w niedzielę edycji mecze AO oglądało w Eurosporcie 1 średnio 121 tys. widzów, co jest najlepszym wynikiem w historii relacji z turnieju w Melbourne! W 2022 roku było to 107 tys., rok wcześniej 60 tys., a w 2020 i 2019 roku około 35 tys.

Pierwszy turniej Wielkiego Szlema w roku obfitował w emocje związane ze startami reprezentantów Polski. Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze dotarł do 4. rundy Australian Open. Na tym etapie udział w turnieju zakończyła liderka rankingu WTA Iga Świątek. Rewelacyjnie spisała się Magda Linette, która dotarła aż do półfinału. Z kolei w rozgrywkach deblowych popis umiejętności dał Jan Zieliński, który w parze z Hugo Nysem awansował do finału.

To właśnie mecze polskich tenisistek i tenisistów cieszyły się największą oglądalnością. Półfinałowy mecz Magdy Linette z Aryną Sabalenką oglądało aż 600 tys. widzów! Finał debla mężczyzn przyciągnął przed telewizory 424 tys. osób. Niemal tyle samo kibiców śledziło starcie Igi Świątek z Jule Niemeier w 1. rundzie. Dużą publiczność zgromadziły również mecze finałowe – mężczyzn 393 tys., a kobiet 326 tys., co jest jednym z najlepszych wyników w historii finałów kobiet podczas Australian Open.

Kolejnym turniejem Wielkiego Szlema na antenach Eurosportu oraz – w całości i bez reklam w Eurosporcie Extra w Playerze – będzie Roland-Garros. Paryski turniej zostanie rozegrany od 28 maja do 11 czerwca.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNajlepsi sportowcy i trenerzy wyróżnieni – Sport
Następny artykułHub.Tech S.A.: złożenie wniosków o zawieszenie postępowania w sprawie zatwierdzenia Prospektu Emisyjnego Spółki Hub.Tech S.A. i spółki zależnej – Inventionbio S.A.