A A+ A++

Po raz kolejny nie opadają echa po sesji Rady Miasta w Kętrzynie, gdzie samorządowcy decydowali nad udzieleniem wotum zaufania i absolutorium Ryszardowi Niedziółce, obecnemu burmistrzowi Kętrzyna. Przypomnijmy, że w 2020 roku tak samo jak w 2021 roku Niedziółka nie otrzymał od radnych miejskich wotum zaufania. Poza tym po głosowaniu w 2020 roku powstał swego rodzaju paradoks związany z nieudzieleniem wotum zaufania burmistrzowi Kętrzyna. Jak pamiętamy wotum zaufania nie zostało udzielone w 2020 roku, a wojewoda warmińsko-mazurski uchylił związaną z tym uchwałę. 

Można powiedzieć, że w 2020 roku Niedziółka nie został objęty głosowaniem wotum zaufania, co otwiera pewną furtkę do ustanowienia Komisarza Rządowego przez prezesa rady ministrów w trybie nadzoru nad organami jednostek samorządu terytorialnego, na wniosek wojewody zgłoszony za pośrednictwem właściwego ministra delegowanego do spraw administracji publicznej. Niedziółka po raz drugi nie uzyskał pozytywnego głosu w sprawie wotum zaufania. Przemawiają za tym spore niepowodzenia obecnego włodarza w kierowaniu Kętrzynem jak stracenie 14 milionów na remont ulicy Ogrodowej oraz budowę ulicy Górnej, czy szereg przegrywanych procesów z byłymi pracownikami podległych burmistrzowi jednostek samorządu terytorialnego. Radni przestali ufać burmistrzowi w jego działaniach, a każda jego próba działania jest poddawana wątpliwości oraz sensowności działania.

Czy dojdzie do ustanowienia w Kętrzynie Komisarza Rządowego? To wszystko zależy od konsekwentnego działania radnych, którzy głosowali za nieudzieleniem Niedziółce wotum zaufania. Konsekwencją ustanowienia Komisarza Rządowego może być rozwiązanie władzy sprawowanej przez burmistrza i ponowne przeprowadzenie wyborów. Prezes rady ministrów może wyznaczyć Komisarza na okres nawet 2 lat, czyli może przetrzymać go do następnych wyborów samorządowych.

W kuluarach prowadzone są już szerokie rozmowy pomiędzy miejskimi radnymi, którym coraz bardziej przekonują się do podjęcia takiego działania przeciwko Niedziółce. Większa część radnych nie może przeboleć „wielkiej pompy” związanej z pozyskanymi dofinansowaniami na ul. Ogrodową i ul. Górną, a następnie zmarnotrawienie tych pieniędzy. Jest to kluczowy czynnik przemawiający nad przedterminowym zakończeniem kadencji obecnego burmistrza.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJaki kpi z decyzji KE. „To może Polska wyjaśni zamach na WTC i kolonizację Afryki?”
Następny artykułPożegnanie dyrektora