A A+ A++

– To jak dotąd największy i najambitniejszy projekt, jaki realizujemy. Niestety uświadomiliśmy sobie, że aby gra była na poziomie, który wyznaczyliśmy, potrzebujemy więcej czasu na jej dopracowanie i optymalizowanie – wyjaśnił Paweł Marchewka w komunikacie. Przeprosił za opóźnienie premiery „Dying Light 2”.

Zapowiedział, że w październiku dziennikarze i twórcy internetowi będą mogli przetestować wersję „Dying Light 2” na komputery i konsole podczas serii eventów. Natomiast jeszcze we wrześniu mają być podawane kolejne informacje o grze.

Premiera „Dying Light 2” 7 grudnia br. została ogłoszona w maju, jednocześnie opublikowano 7-minutowy zwiastun gry o rozpoczęto przedsprzedaż na platformach Steam, PlayStation Store i Microsoft Store.

„Dying Light 2” ukaże się w wersjach na komputery, konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

„Dying Light” z ponad 16 mln graczy

„Dying Light 2” to gra typu survival horror. Jej akcja toczy się w post apokaliptycznej rzeczywistości, po globalnej zarazie, która zmieniła ludzi w zombie. W ostatniej ludzkiej osadzie mieszkańcy walczą o przetrwanie. Gracz wciela się w bohatera o nazwisku Aiden Caldwell.

Pierwsza gra „Dying Light” ukazała się w styczniu 2015 roku w wersjach na komputery i konsole, jej wydawcą był Warner Bros. Interactive Entertainment. W lutym 2016 roku pojawiło się jej rozszerzenie „The Following”.

Wiosną 2019 roku Techland podał, że w „Dying Light” zagrało do tej pory ponad 16 mln użytkowników. W 2016 roku firma osiągnęła 206,5 mln zł przychodów i 101,6 mln zł zysku netto, a w 2017 roku 171,9 mln zł wpływów i 15,6 mln zł zysku netto. W jej portfolio są też gry „Call of Juarez” (ukazała się w 2006 roku) i „Dead Island” (wydana w 2011 roku).

Kilka miesięcy temu Techland przekształcił się w spółkę akcyjną. W branży kapitałowej wróciły plotki, że spółka planuje zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Firma nie zdementowała ani nie potwierdziła tych spekulacji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzemysław Guzik odpowiada za shopper marketing w V&P
Następny artykułArtur Kurcweil wiceprezesem zarządu PKO BP. Będzie nadzorował obszar technologii