Ze względu na epidemię w Teatrze Polskim od czerwca obowiązywać będą nowe zasady. W czasie przebywania na terenie obiektu widzowie będą zobowiązani do zachowania co najmniej 1,5 m odstępu od innych osób, a także do zakrywania ust i nosa posiadanymi przez siebie maseczkami bądź przyłbicami. W wyznaczonych w strefach, w tym przy wejściu, znajdować się będą punkty z płynem dezynfekującym. Pracownicy teatru będą zaś mieli prawo nie wpuścić do obiektu osób nieprzestrzegających tych zasad. W tej sytuacji widzom nie będzie przysługiwał zwrot pieniędzy za zakupione bilety.
Biorące udział w wydarzeniach osoby będą zobowiązane do oświadczenia, że wedle ich wiedzy w ostatnich 14 dniach nie stwierdzono u nich koronawirusa, a także nie zostały poddane kwarantannie oraz nadzorowi epidemiologicznemu związanych z podejrzeniem zarażenia się wirusem COVID-19.
Wejście do teatru będzie możliwe tylko z ważnym biletem na spektakl i pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Widownia na wydarzenia teatru zostanie udostępniona do 50% dostępnej ilości miejsc, a sprzedawane miejsca są przydzielane w rzędach naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami.
Do obiektu będzie można wchodzić głównym wejściem, znajdującym się na ul. Gabrieli Zapolskiej 4. Drzwi teatru zostaną otwarte dla widzów na 45 minut przed rozpoczęciem wydarzenia. Czekające na wejście do budynku osoby będą zobowiązane do ustawienia się w kolejce z zachowaniem dystansu społecznego. Wyjątkiem będą rodziny z dziećmi, opiekunowie osób z niepełnosprawnościami oraz mieszkające razem osoby. Dzieci do 13 roku życia będą mogły wejść do teatru wyłącznie pod opieką rodziców, opiekunów prawnych lub innej osoby dorosłej.
Po zakończonym wydarzeniu, dla widzów udostępnione zostaną cztery wyjścia – jedno od strony ul. G. Zapolskiej i trzy od ul. Bogusławskiego. Wejścia i wyjścia odbywać się będą wyznaczonymi trasami i rotacyjnie, a ruchem będą kierować pracownicy obsługi widza.
Wszystkie wydarzenia w Teatrze Polskim odbywać się będą bez przerw i rozpoczną się punktualnie. Obsługa będzie miała prawo odmówić wejścia na widownie spóźnionym osobom. W tej sytuacji nie będzie im wówczas przysługiwał zwrot pieniędzy za bilety.
Widz, który opuści widownię w trakcie trwania wydarzenia będzie mógł na nią powrócić tylko za zgodą pracownika obsługi, zajmując wskazane przez niego miejsce na widowni.
Nie będą czynne bufet i szatnie, a widzowie będą mogli wchodzić na widownie z kurtkami i płaszczami. Z windy będą mogły korzystać jedynie osoby starsze i z niepełnosprawnościami, kobiety w ciąży i rodzice z dziećmi. Na terenie obiektu nie będzie można przechowywać bagażu.
CZYTAJ TEŻ: “DZIADY ZNIKNĄ Z AFISZA TEATRU POLSKIEGO. DYREKTOR WYJAŚNIA POWODY TEJ DECYZJI
Co zobaczymy?
26 i 27 czerwca, godz. 19.00, na Dużej Scenie wystawiony zostanie spektakl „Mayday” w reżyserii Wojciecha Pokory. – To historia londyńskiego taksówkarza bigamisty, któremu przez lata udaje się bezkolizyjnie lawirować między dwiema kochającymi go żonami – czytamy na stronie teatru.
3 i 4 lipca, także o godz. 19, w Teatrze Polskim będzie można zobaczyć „Okno na parlament”. To kolejna wyreżyserowana przez Pokorę farsa Ray’a Cooney’a, którą będzie można zobaczyć na scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego, na ul. Zapolskiej 3. Opowiada o angielskiej polityce sprzed lat – polityk wysokiego szczebla zostaje uwikłany w romans z sekretarką lidera opozycji/
10 i 11 lipca, o tej samej godzinie, na Dużej Scenie zaprezentowany zostanie spektakl „Ożenić się nie mogę” w reżyserii Grzegorza Kempińskiego. To opowiedziana współcześnie komedia Aleksandra Fredry, której akcja została przeniesiona do świata celebrytów i uganiających się za nimi dziennikarzy.
Bilety na spektakle, w cenie 50 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy) można kupować za pośrednictwem strony internetowej Teatru Polskiego.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS