A A+ A++

Wesoły i lekki repertuar, dobra zabawa i bezpieczeństwo. Teatr Muzyczny w Gdyni wraca na wakacje i czeka na widzów spragnionych kulturalnych wrażeń. Od 24 lipca do 9 sierpnia będzie tam można zobaczyć cztery znane i lubiane przedstawienia, które każdego wprawią w dobry nastrój. Teatr będzie też działał na nowych zasadach i zgodnie z wymogami sanitarnymi. Wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno widzów, jak i pracowników.
 
Pandemia koronawirusa zatrzymała ich pracę na kilka miesięcy, ale teraz powracają pełni energii, zapału i gotowi dać publiczności porcję letnich, teatralnych wrażeń. Aktorzy i pracownicy Teatru Muzycznego w Gdyni już nie mogą się doczekać ponownego spotkania z widzami.

Zaczynamy i zapraszamy pod koniec lipca. Jesteśmy bezpieczni, spełniamy wszystkie wytyczne sanepidu. Odbyliśmy wiele spotkań z fachowcami, epidemiologami oraz lekarzami i wiemy, jak zabezpieczyć widownię oraz pracowników. To dla nas najważniejsza rzecz – mówi Igor Michalski, dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.

Gdyńska scena ożyje między 24 lipca a 9 sierpnia. Z tej okazji przygotowano iście wakacyjny, lekki i zabawny repertuar, który zapewni odrobinę relaksu i odpoczynku od codzienności. Wielki powrót otworzy „Okno na Parlament”. Spektakl do tej pory można było oglądać na Nowej Scenie. Teraz zostanie przeniesiony na główną Dużą Scenę. Głównym  bohaterem sztuki jest ministrem, który zafundował sobie na koszt rządu apartament we wspaniałym hotelu, by tam spędzić noc z kochanką. Ich romans zakłóca jednak szereg niecodziennych postaci. Nie zabraknie szalonego tempa i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Kolejna propozycja to „Szalone nożyczki”. Ta amerykańska farsa również z Nowej Sceny przeniesie się na Dużą. Jej akcja rozgrywa się w salonie fryzjerskim. Słynie on z doskonałej obsługi i profesjonalnych usług. Niestety na jego nienaruszonej reputacji pojawia się skaza – tajemnicze morderstwo. Podejrzani są zarówno pracownicy salonu, jak i jego klienci. To spektakl dla widzów, którzy lubią decydować, co dzieje się na scenie. Tutaj każdy może się wcielić w detektywa i współdecydować o tym, jak będzie wyglądać zakończenie spektaklu.

Uśmiech i dobry humor zapewni też musical „The Big Bang, czyli Wielki Wybuch”. To spektakl dwóch aktorów. Jed i Boyd mają wizję i wielkie marzenie. W ich głowach zrodził się pomysł na najbardziej zwariowany musical w dziejach. Chcą w nim opowiedzieć historię świata – oczywiście na swój sposób. Jednak, żeby pomysł stał się rzeczywistością, szukają inwestora. Potencjalnymi sponsorami są wszyscy widzowie. Autorzy spróbują ich przekonać do zainwestowania pieniędzy w ich musical. Sami wcielają się w coraz to nowe postaci, sprawdzają przygotowane przez siebie kostiumy, śpiewają i tańczą. Publiczność musi się zatem przygotować na stałą interakcję.

Wakacyjny rozdział zakończą pokazy „Avenue Q”. Musical niepoprawny politycznie, ostry i  groteskowy. Znane szerzej jako przedstawienie z mupetami, ale tym razem dla dorosłych. Główny bohater uczy się trudnej sztuki wchodzenia w dorosłość w nietypowej dzielnicy. W poszukiwaniu życiowego celu pomagają mu nietuzinkowi bohaterowie, m.in. komik, którego żarty nikogo nie bawią i dobrze wychowana przedszkolanka, która marzy o założeniu własnej szkoły. Spektakl zderza ze sobą dziecięce wyobrażenia o wspaniałej przyszłości z twardą rzeczywistością, która nie zna kompromisu.
 
Bardzo serdecznie zapraszam na wszystkie nasze projekty. Na pewno będą Państwo zadowoleni i odpoczną w teatrze – z dwóch powodów: bezpieczeństwa, które zapewniamy i materiału, spektakli, które są lekkie, łatwe i przyjemne – zachęca Michalski.

Szczegółowy repertuar oraz bilety są dostępne na stronie Teatru Muzycznego w Gdyni.

fot. Sławomir Okoń

Teatr na nowych zasadach

W teatrze obowiązują nowe zasady, zgodne z wymogami sanitarnymi. Dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk. Wymagane jest również zasłanianie nosa i ust oraz dystans społeczny. I właśnie ze względu na zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy widzami, na sali dostępna będzie połowa miejsc. Są jednak jeszcze inne środki ostrożności.

Nasi pracownicy będą zabezpieczeni przyłbicami i w rękawiczkach. Bilety prosimy kupować online. To też zabezpieczy relacje międzyludzkie pomiędzy kasą a widzem. Każdy, kto zapomni wziąć ze sobą maseczki, będzie mógł ją zakupić w specjalnej maszynie. Po każdym spektaklu dezynfekowane będą toalety oraz widownia. Wybraliśmy tutaj specjalną metodę zamglenia, która jest bezpieczniejsza od ozonowania. Obowiązywać będą też kierunki wchodzenia widzów na salę, z uwagi na konieczność zachowania odpowiednich odległości. Są tutaj duże możliwości, bo mamy 4 wejścia na parterze oraz dwa na balkonie – tłumaczy Igor Michalski.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułInformacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert: “Zapewnienie schronienia dla osób bezdomnych w formie noclegowni i ogrzewalni”.
Następny artykułPobiegli dla Marty. Pierwsza odsłona Night Force Run po kwarantannie – FOTO