Na najbliższy weekend zaplanowana jest 6. kolejka TAURON Ligi. Na dzień przed rozpoczęciem zmagań odwołano mecz Chemika Police z MKS Kalisz, pod znakiem zapytania stoją też spotkania rzeszowianek z pilankami oraz legionowianek z radomiankami, ze względu na kwarantannę zespołów Developresu oraz Radomki. Po przerwie związanej z koronawirusem wracają siatkarki #VolleyWrocław, które podejmą ŁKS Commercecon Łódź. Najciekawsze starcie zapowiada się natomiast w Policach,  gdzie Chemik zagra z Energą MKS-em Kalisz.

Joker Świecie – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz

Sobota, 24.10.2020, g. 17:00

Ciekawie będzie również w Świeciu, gdzie Joker podejmie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Oba zespoły mają na swoim koncie po pięć rozegranych spotkań. W lepszej sytuacji są jednak świecianki, które odniosły do tej pory dwa zwycięstwa, sprawiając tym samym sporą niespodziankę – na otwarcie sezonu pokonały Grot Budowlanych Łódź 3:1, a w minionej kolejce bez straty seta triumfowały w starciu z DPD Legionovią Legionowo. – Mamy bilans dwóch zwycięstw i trzech porażek. Taki zakładaliśmy na ten etap rozgrywek i daje on dobrą perspektywę na kolejne fazy rywalizacji – podsumował optymistycznie trener Jokera, Marcin Wojtowicz.

Bydgoszczanki natomiast odniosły dotychczas tylko jedno zwycięstwo – w trzech setach pokonały Eneę PTPS Piła. Miały też szansę na wygraną w spotkaniach z zespołami z Bielska-Białej oraz z Kalisza, ostatecznie jednak w obu starciach przegrały 2:3. Podopieczne trenera Piotra Mateli prezentują dobry poziom gry, chociaż brakuje im spokoju w końcówkach, których nie potrafią rozstrzygnąć na swoją korzyść. Aktualnie zajmują więc 9. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 5 punktów, co jest wynikiem poniżej ich możliwości oraz ambicji. Świecianki natomiast znajdują się na 7. pozycji z 6 “oczkami” na koncie.