A A+ A++

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Tarnobrzegu odrzuciło wszystkie skargi, które złożono na decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych dla budowy galerii handlowej u zbiegu ulic Sikorskiego, Dominikańskiej i  Sienkiewicza w Tarnobrzegu. Choć decyzja nie jest jeszcze prawomocna, otwiera to drogę inwestorowi do wznowienia starań o wydanie pozwolenia na budowę.

Na decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy galerii wpłynęły dwie skargi. Jedna od mieszkańców bloku bezpośrednio sąsiadującego z mającym powstać na osiedlu „Centrum” obiektem, druga od prywatnego właściciela terenu obok.

 – Po zbadaniu sprawy uznaliśmy, że argumenty przytoczone przez autorów obu skarg są bezzasadne. W związku z tym postanowiliśmy utrzymać w mocy decyzję wydaną przez prezydenta Tarnobrzega. Orzeczenie SKO jest nieprawomocne, wnioskodawcy skargi mają 30 dni na złożenie odwołania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie – powiedziała „Tygodnikowi Nadwiślańskiemu” Danuta Wydra, prezes SKO w Tarnobrzegu.

W teorii, złożenie skargi w WSA nie blokuje dalszego postępu prac nad inwestycją. Oznacza to, że miasto może wydać inwestorowi pozwolenie na budowę. W praktyce jednak takie sytuacje są różnie rozwiązywane. Jak będzie w Tarnobrzegu, okaże się w przeciągu najbliższych kilkunastu dni.

Według zapowiedzi inwestorów, galeria handlowa u zbiegu ulic Sikorskiego, Dominikańskiej i Sienkiewicza ma mieć trzy poziomy, w tym podziemny parking, 16 tys. m. kw powierzchni handlowej i mieścić ok. 60 sklepów, punkty gastronomiczne i wielosalowe kino. Pod galerią i w jej sąsiedztwie ma powstać 400 miejsc parkingowych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMinisterstwo kultury przyznało granty. Które wrocławskie instytucje otrzymały wsparcie?
Następny artykułPrezes Ambiens: plan zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich wyróżnia 11 obszarów na potrzeby offshore wind