A A+ A++

Targi Electronic Entertainment Expo (E3) są organizowane cyklicznie w Los Angeles od 1995 r. To największe wydarzenie w branży elektronicznej rozrywki, podczas którego wielu producentów sprzętu i gier prezentuje nowe modele urządzeń oraz tytuły.

Pandemia koronawirusa uderzyła m.in. w firmę Entertainment Software Association (ESA), organizatora E3. Z powodu zagrożenia ubiegłoroczna edycja imprezy została całkowicie odwołana.

Czytaj także: Ponad 30 nowych gier i 2 nowe kategorie w Apple Arcade

E3 2021 w czerwcu, tylko wirtualnie

Okazuje się, że w 2021 r. w wypadku E3 będzie nieco inaczej niż rok wcześniej. Wydarzenie zostanie zorganizowane w terminie od 12 do 15 czerwca br. wyłącznie w formie wirtualnej w internecie, organizator poinformował o tym oficjalnie na Twitterze oraz w komunikacie na stronie.

ESA zapowiada, że w E3 2021 wezmą udział tak znaczące firmy segmentu elektronicznej rozrywki jak Nintendo, Xbox, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros. Games oraz Koch Media. Dołączą do nich mniejsi producenci i dystrybutorzy gier oraz sprzętu przeznaczonego do ich obsługi.

Czytaj także: Ten Square Games: w pierwszym kwartale wpływy 78 proc. w górę, Ipopema Securities obniża wartość godziwą akcji

Z informacji podanych przez branżowe media wynika jednak, że część znaczących graczy segmentu gier nie zamierza brać udziału w wirtualnym E3. Wśród nieobecnych mają być m.in. Sony, Electronic Arts, Tencent, Activision Blizzard, Square Enix czy Bandai Namco.

Organizator zaznacza, że do momentu rozpoczęcia targów lista wystawców może się jeszcze wydłużyć i wyraża nadzieję, że pomimo zmienionej formy wydarzenia pozwoli ono na owocne kontakty w branży oraz dostarczy ważnych informacji dla fanów elektronicznej rozrywki.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMarcin Gruszka rzecznikiem prasowym Allegro, odchodzi Paweł Klimiuk
Następny artykułPlatige Image i Movie Games wyprodukują razem trzy gry gangsterskie