A A+ A++

Odcinek Patajoki przywołuje wspomnienia takich prób jak Vaheri czy Himos, ale ze słynnych tras korzysta w niewielkim stopniu. Kilka lat temu zrezygnowano ze zjazdu do ośrodka narciarskiego. Względem minionego roku próba została skrócona, a jej początek zmodyfikowany. Cały dystans jest mieszanką wąskich i szerokich sekcji. Nie brakuje również dużych skoków.

Niespełna 14 kilometrów najszybciej przejechali Rovanpera i Halttunen. Esapekka Lappi i Janne Ferm byli gorsi o 1,7 s. Elfyn Evans i Scott Martin stracili 3,2 s, więc całe oesowe podium zajęły załogi Toyoty. Liderzy rajdu: Tanak i Jarveoja jechali o 3,3 s dłużej od Rovanpery.

– Zobaczymy, jaki czas będą mieli oni. To nie był dla mnie dobry oes. Nie lubię go. Duże skoki. Nie czułem się dobrze w samochodzie – stwierdził Rovanpera.

– Tutaj nie popełniłem aż tak dużych błędów. Byłem wkurzony. Jednak to część gry. Było lepiej – komentował Lappi.

– Nie mogłem znaleźć pewności. Być może byłem też zbyt ostrożny. Nie jesteśmy jeszcze w idealnym rytmie – przyznał Evans.

– Próbujemy z całych sił – śmiał się Tanak.

Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe [+9,6 s] powiększają przewagę nad Takamoto Katsutą i Aaronem Johnstonem [+13 s]. Z pozostałego kwartetu Pum Rally1 najszybsi byli Adrien Fourmaux i Alexandre Coria [+20,1 s]. Gus Greensmith i Jonas Andersson byli gorsi od kolegów o 0,8 s. Dziewiąta pozycja należała do Pierre-Louisa Loubeta i Vincenta Landaisa [+21,9 s].

Jari Huttunen i Mikko Lukka stracili wspomaganie kierownicy [+59,3 s].

– Wszystko w porządku. Jedynie przyczepność mnie zaskoczyła. Jedziemy nadal w swoim rytmie. Nie ciśniemy, ale jest przynajmniej lepiej niż wczoraj rano – tłumaczył Neuville.

– Trudno mi znaleźć pewność i wyczuć poziom przyczepności. Nie jechałem tych oesów. Po południu będę wiedział więcej – zapewnił Katsuta.

– Deszcz był przed startem. Było mniej stojącej wody. Dobre doświadczenie – przekonywał Fourmaux.

– Kiepsko, ale to wina kierowcy – denerwował się Greensmith.

– Jest w porządku. Tutaj byłem trochę ostrożniejszy. Przed nami długa droga – przypomniał Loubet.

– Wspomaganie kierownicy. Nie sądzę, by dało się coś zrobić – martwił się Huttunen.

Po OS13 prowadzi Tanak. Drugi jest Lappi [+6,8 s], a trzeci Rovanpera [+11,6 s]. Evansowi brakuje do podium 3,9 s. Neuville [+1.13,8] ucieka Katsucie [+1.17,5].

Najlepszą trójkę WRC 2 utworzyły załogi: Emil Lindholm i Reeta Hamalainen, Teemu Suninen i Mikko Markkula [+0,2 s] oraz Sami Pajari i Enni Malkonen [+3,7 s]. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk byli od Lindholma gorsi o 19,4 s.

W generalce nadal prowadzi Suninen. Lindholm traci 9,6 s, a Pajari 40,2 s. Marczyk jest ósmy [+3.12,6].

akcje

komentarze

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPoranek dla Płachytki
Następny artykułWszystkie tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych