A A+ A++

Take-Two walczy z modderami, którzy przygotowują modyfikacje do poszczególnych odsłon Grand Theft Auto i domaga się ich wycofania z internetowej dystrybucji. Nie inaczej jest w przypadku moda do GTA 4.

Zespół modderów odpowiedzialnych za przygotowanie modyfikacji do trylogii GTA o nazwie Definitive Edition poinformował, że usunięto moda do Grand Theft Auto 4. GTA 4 Definitive Edition Mod wnosi szereg ulepszeń głównie wizualnych, dzięki czemu wydana w 2008 roku produkcja wygląda lepiej niż oryginalnie. Najwidoczniej nie przypadł on do gustu Take-Two, wydawcy serii, który doprowadził do jego usunięcia z sieci. Co ciekawe modyfikacje do poprzednich części są wciąż dostępne do pobrania. Wycofano również GTA 4 Ultimately Beautiful Edition.

Modderzy byli zmuszeni usunąć modyfikację do GTA 4 w związku z rozszczeniami praw autorskich.

W przypadku drugiego moda nie wiadomo czy za jego zniknięcie odpowiada Take-Two, ale biorąc pod uwagę działalność firmy nie stanowiłoby to zaskoczenia. W końcu wydawca doprowadził do likwidacji wielu modów do Grand Theft Auto. Mimo wszystko nadal dostępnych jest sporo modyfikacji nie tylko upiększających świat Liberty City, ale też np. przenoszący nas do Polski, a dokładniej Warszawy. GTA IV Poland: Warsaw pozwala zwiedzić stolicę Polski m.in. Pałac Kultury i Nauki, Most Świętokrzyski, Bulwary Wiślane, Sejm, Łazienki czy Stadion Narodowy.

Niestety Take-Two psuje sobie reputację żądając kasowania modyfikacji, które niekiedy wnoszą ciekawe pomysły i upiększają dane gry takie jak oryginalna trylogia Grand Theft Auto. Przypomnijmy, że w zeszłym roku fani marki doczekali się potworka w postaci GTA Trilogy – Definitive Edition, który zawiera przedziwną warstwę graficzną i przynajmniej na starcie dużo błędów wołających o pomstę do nieba. Co ciekawe w okresie debiutu odświeżonej trylogii Take-Two polowało na mody graficzne.

Zobacz także:Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDiablo 2 Resurrected z nowościami. Blizzard zaprasza na Strefy Terroru
Następny artykułBBTS Bielsko-Biała lepszy od Asseco Resovii w meczu kontrolnym