Lech Poznań przed tygodniem bardzo dobrze radził sobie z Benfiką, strzelając dwie bramki, tracąc jednak aż cztery. W czwartek w Glasgow pierwsza połowa wyglądała bardzo dobrze, dając nadzieję na zdobycie pierwszych punktów w fazie grupowej tegorocznej Ligi Europy. W drugiej połowie drużyna Dariusza Żurawia już jednak nie przypominała siebie sprzed przerwy, co wykorzystał szkocki zespół.

Rywal Lecha podniósł się po koszmarnym upadku. “Przed sezonem nikt nie wierzył w taki wynik”

I choć Lech Poznań przegrał drugi mecz w fazie grupowej, nie zajmuje ostatniego miejsca w grupie. Dzięki korzystniejszemu bilansowi bramek, po dwóch kolejkach wyprzedza Standard Liege, który przegrał w czwartek z Benfiką 0:3. Belgijska drużyna w obecnych rozgrywkach nie strzeliła ani jednej bramki, tracąc jednocześnie aż pięć.

Tabela grupy D Ligi Europy:

1. Benfica 6 pkt., bilans bramek 7-2
  2. Rangers 6 pkt., 3-0
  3. Lech Poznań 0 pkt., 2-5
  4. Standard Liege 0 pkt., 0-5

Wisła Kraków - Wisła Płock. Trener Radosław Sobolewski12 przypadków zakażenia koronawirusem w klubie ekstraklasy. Mecze zagrożone

Z każdej grupy awansują najlepsze dwa zespoły, do których w fazie pucharowej dołączą także 3. zespoły z grup Ligi Mistrzów. Za tydzień Lech Poznań zmierzy się na własnym stadionie ze Standardem Liege, a Benfica podejmie w Lizbonie Rangersów. Obydwa spotkania rozpoczną się w czwartek o 18:55.