Szpaler zrobiony przez kolegów, butelki szampana i najbliższa rodzina – wszyscy zgromadzili się pod skocznią, by pożegnać Stefana Hulę. Po zawodach Pucharu Kontynentalnego zawodnik postanowił zakończyć karierę.

Dominika Pawlik

Getty Images
/ Filip Radwański
/ Na zdjęciu: Stefan Hula

• Co za skok Polaka w Zakopanem! Stefan Hula zakończył karierę

36-latek postanowił nie czekać do końca sezonu. Niedzielny konkurs był jego ostatnim w karierze. Jego największym sukcesem było zdobycie brązowego medalu olimpijskiego w Pjongczangu 2018. Ponadto na koncie ma też brąz z mistrzostw świata w lotach narciarskich.

W ostatnim skoku Stefan Hula pofrunął na odległość 122,5 metra i ostatecznie zajął 21. miejsce w swoim finalnym występie w Zakopanem. Zwyciężył Philipp Aschenwald, a najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Maciej Kot, który uplasował się na ósmej pozycji.

– Mówiono o nim “powiernik mistrzów”, bo mieszkał w pokoju m.in. z Kamilem Stochem – podkreślił Michał Chmielewski w TVP Sport. – Bardzo ładny skok na pożegnanie z polską publicznością i kibicami – dodał Stanisław Snopek.

Na Hulę na dole skoczni czekał kilkuosobowy szpaler. Skoczek po wylądowaniu przejechał pod rozłożonymi przez kolegów nartami. Na końcu były też butelki szampana, a za kilka chwil pojawiła się także najbliższa rodzina, w tym dzieci oraz żona.

Polski skoczek postanowił zakończyć karierę. Ma na koncie medal IO!