A A+ A++

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie ogłosił przetarg na wykonanie projektów stałej organizacji ruchu drogowego dla wybranych ulic na terenie miasta.

Z dokumentu wynika, że zmiany organizacji ruchu planowane są między innymi ulicy Moryca, która rok temu została zamknięta na skrzyżowaniu z ulicą Krakowskie Przedmieście i do tej pory jest to tzw. ślepa uliczka. Wprowadzenie takiego rozwiązania ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Czy planowane zmiany oznaczają, że kierowcy znów będą mogli wjeżdżać w ulicę Moryca w Piotrkowie od strony Krakowskiego Przedmieścia?

Jak udało nam się dowiedzieć, ZDiUM planuje tam ograniczyć ruch samochodów ciężarowych, a następnie otworzyć wjazd dla osobówek i jednośladów.

Planowane przez nas zmiany rozwiążą problem przejezdności przez ulicę Moryca. Chodzi o to, aby w sposób trwały wyeliminować stamtąd samochody ciężarowe, a umożliwić przejazd dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Ponadto, prezydent Piotrkowa jest stałym kontakcie z firmami, które prowadzą działalność gospodarczą w obrębie ulicy Moryca. W ramach współpracy moglibyśmy przystąpić do prac dużo dalej zakrojonych, aby ta ulica w przyszłości pozwoliła na poprowadzenie tam w przyszłości ruchu tak, aby każdy przedsiębiorca z tego rejonu mógł w sposób bezpieczny dojechać do miejsca pracy i zamieszkania – mówi Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

To nie są jedyne zmiany, które niebawem najprawdopodobniej czekają nas na piotrkowskich drogach. W planach jest wydzielenie prawoskrętu na skrzyżowaniu Kostromskiej z Modrzewskiego, wydłużenie pasa lewoskrętu na skrzyżowaniu Sulejowskiej z Daleką, ograniczenie postoju i parkowania na Polnej od Kostromskiej do Daniłowskiego oraz wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na Zamurowej na odcinku od Starowarszawskiej do Garncarskiej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTo nagranie robi wrażenie! “Gotowi do kontrofensywy”
Następny artykułPolski wkład w prace nad kwantowym internetem