A A+ A++

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy posiada swojego laptopa. Jest to sprzęt, którego używamy codziennie, czasem nawet po kilkanaście godzin. To sprawia, że te urządzenia niestety często się psują i wymagają naprawy. Zazwyczaj laptopy działają od 3 do 5 lat*, później zaczynają się pierwsze usterki. Najczęściej po upłynięciu gwarancji. Zamiast kupować nowego laptopa, można łatwo i tanio przywrócić go do użytku, dzięki pomocy fachowego serwisu do naprawy. Jak wybrać firmę, która skutecznie naprawi sprzęt?

Laptopy to urządzenia mocno eksploatowane przez użytkowników. Używamy ich codziennie nie tylko do pracy, ale również dla rozrywki, szczególnie od czasów pandemii. Praca zdalna znacząco zwiększyła zapotrzebowanie na tego rodzaju sprzęt. Usterki to niestety chleb powszedni: najczęstsze awarie dotyczą kart graficznych, mostków północnych, jak również pamięci RAM**. Są to usterki, których samodzielnie zwykle nie jesteśmy w stanie naprawić. Zamiast od razu wyrzucać niedziałającego laptopa i szukać nowego, warto zwrócić się o pomoc do serwisu naprawiającego tego typu sprzęt.

Użytkowanie elektroniki w zgodzie z ideą zero waste

Kupując nowe urządzenie nie tylko tracimy pieniądze, ale także wpływamy negatywnie na środowisko. Przeciętny mieszkaniec UE produkuje statystycznie aż 15,6 kg elektroodpadów w ciągu roku***. W wielu krajach na całym świecie promuje się naprawianie sprzętu elektronicznego. Na przykład w Szwecji. Obywatele mogą tam liczyć na obniżkę VAT-u oraz zwrot połowy kosztów naprawy. Takie działania w formie zero waste są coraz częstszą praktyką, aby zapobiegać wyrzucaniu sprzętów, które jeszcze przez wiele lat mogą służyć użytkownikom.

Co zrobić, gdy laptop się zepsuje?

Przede wszystkim nie tracić nadziei i skierować się do uczciwego oraz wiarygodnego serwisu, zajmującego się naprawą sprzętu elektronicznego. Najlepiej szukać firmy z dużym doświadczeniem, która będzie w stanie pomóc przy każdej usterce. Niekoniecznie musi to być serwis lokalny, wręcz przeciwnie – firmy działające na terenie całej Polski mogą pochwalić się profesjonalizmem, doświadczeniem oraz dokładnością naprawy. Usługa jest wysoce wygodna: laptop zostanie odebrany ze wskazanego przez nas miejsca oraz odesłany pod podany adres. Konsument nie musi więc „biegać” z zepsutym laptopem i szukać odpowiedniego serwisu. – Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, którzy w większości są zabiegani i nie mają czasu na przywożenie laptopa do serwisu, stworzyliśmy usługę serwisową bez wychodzenia z domu. Dzięki temu rozwiązaniu, klienci mogą swobodnie, z każdego miejsca w Polsce, zamówić naprawę sprzętu.” – mówi Monika Książek, ekspert z firmy Quadra-net, świadczącej kompleksowe usługi serwisowe elektroniki użytkowej.

Czego można oczekiwać od serwisu?

Szukając odpowiedniego serwisu do naprawy warto również zwrócić uwagę na opinie klientów. Dzięki nim można się dowiedzieć, czy firma skutecznie usuwa usterki urządzeń, w jakim czasie, jakie jest jej podejście do konsumenta oraz czy cena jest adekwatna do jakości usługi. To dzięki opiniom można najwięcej się dowiedzieć o danym serwisie naprawiającym laptopy. Warto pamiętać, że w przypadku laptopów nie można kierować się jedynie najtańszą ceną – niestety zwykle nie idzie ona w parze z jakością wykonanej usługi. Oddając zepsuty sprzęt do serwisu chcemy, aby został on skutecznie naprawiony, dlatego najważniejszą cechą dobrego serwisu będzie doświadczenie oraz jakość wykonanej naprawy.

Drugie życie laptopa

Niektórzy jednak wolą sprawić sobie nowy sprzęt, zamiast naprawiać laptopa. Nawet wtedy nie warto wyrzucać go do kosza. Istnieją serwisy, które inicjują akcję zbierania zużytych sprzętów. Następnie są one przez serwis naprawiane i przekazywane osobom, które naprawdę ich potrzebują, ale nie mogą sobie na nie pozwolić. – Pomoc potrzebującym to coś, co jest na stałe wpisane w misję firmy QUADRA-NET. Zbieramy niesprawne urządzenia, które po naprawie przekazujemy wychowankom domów dziecka. – wyjaśnia ekspert z QUADRA-NET. Osoby zainteresowane podarowaniem laptopów na szczytny cel, zachęcamy do przekazywania ich tego typu serwisom. Robiąc to, nie tylko pomożemy komuś innemu, ale być może docenimy to, co uważamy za oczywiste – możliwość zakupu sprzętu wtedy, kiedy tylko tego potrzebujemy.

Karolina Cempel – Commplace

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł619 nowych przypadków koronawirusa w województwie śląskim. Najwięcej zakażeń w Katowicach
Następny artykułTanio i markowo – nowy sklep w City Point