A A+ A++

Im mniej tłoczno, tym łatwiej zadbać o zdrowie skazanych – wzięli sobie to do serca szefowie kryminałów i szykują redukcję osadzonych.

Dwanaście tysięcy skazanych na krótkie kary pozbawienia wolności będzie mogło lada dzień wyjść na kontrolowaną wolność, tzn. z elektroniczną bransoletą. Chodzi o odbywających karę do 18 miesięcy pozbawienia wolności. Do tej pory szansę na to mieli skazani na kary do roku więzienia. SDE przyznaje sąd penitencjarny na wniosek osadzonego.

Drugi sposób na rozrzedzenie zakładów karnych to przerwy w karze. Może o nią wystąpić dyrektor zakładu karnego po akceptacji Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

Czytaj też:

Przepis ma mieć zastosowanie w wyjątkowych sytuacjach, gdy jest to niezbędne dla ograniczenia ryzyka epidemii w zakładzie karnym. Wniosek nie może dotyczyć skazanego za przestępstwo umyślne zagrożone surowszą karą niż trzy lata pozbawienia wolności ani skazanego za przestępstwa popełnione w recydywie, zorganizowanej przestępczości albo będące stałym źródłem dochodu – twierdzi MS. Sprzeciw będzie mógł wnieść prokurator.

Termin wyjątkowej przerwy w odsiadce będzie ograniczony do zakończenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii ogłoszonego z powodu koronawirusa. Wkrótce może się rozsypać worek z wnioskami o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary.

Od 19 marca obowiązuje całkowite ogran … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWęże 2020. Wybrano najgorsze polskie filmy minionego roku
Następny artykułCelebrycki grosz