A A+ A++

Drugi podbródek – zmora wielu kobiet i to nie tylko tych, które mają problem z nadwagą. Drugi podbródek może pojawić się u każdego, a wówczas warto zwrócić uwagę na swoje zdrowie, bo może być to jednym z pierwszych sygnałów choroby. Co robić, gdy pojawi się u nas i jak pozbyć się go domowymi sposobami?

Drugi podbródek: przyczyny powstawania. Powodów może być kilka

Pojawia się u wielu osób, najczęściej jednak występuje u tych, którzy mają problemy z nadwagą – drugi podbródek. Jest wstydliwą i uciążliwą zmorą wielu kobiet, potrafi zmienić kształt twarzy nie do poznania, a jest tylko dodatkowym fałdem tłuszczu pod naszą brodą.

Jednak ta niewielka ilość tłuszczu pod brodą nie tylko wpływa na estetyczny odbiór naszego wyglądu przez społeczeństwo, ale niekiedy ma o wiele większe znaczenie. Powody powstawania drugiego podbródka mogą być niezwykle prozaiczne, jak:

  • budowa anatomiczna, wynikająca ze słabo zarysowanej żuchwy
  • nieprawidłowa postawa ciała, garbienie się
  • nadmiar tłuszczy i cukrów w diecie
  • problemy z tarczycą

O ile na pierwszy czynnik, jak budowa anatomiczna ciała, nie mamy większego wpływu, prócz wykonania operacji plastycznej, tak na pozostałe powody powstawania drugiego podbródka mamy już znaczący wpływ. Niwelowanie drugiego podbródka możemy zacząć od samokontroli i samokorygowania postawy ciała – dużo osób spędza czas w pracy w pozycji siedzącej, pochylając całe ciało, a w tym i głowę w kierunku komputera. 

 Nie bez znaczenia jest także używanie w ciągu dnia telefonu, gdzie patrząc na jego wyświetlacz, przyjmujemy skuloną, zgarbioną pozycję ze zwieszoną w dół głową.

Grawitacja wówczas działa niekorzystnie na nasz podbródek i po kilkunastu miesiącach możemy zauważyć jej efekty. Drugi podbródek składa się ze skóry i tkanki tłuszczowej, a więc także dieta przyczynia się do powstawania tej fałdy pod twarzą.

Dieta bogata w nasycone tłuszcze i cukier, które występują w wysoko przetworzonej żywności, bardzo niekorzystnie wpływają na całość naszej tkanki tłuszczowej, również tej w drugim podbródku. Nic więc dziwnego, że ta fałdka pojawia się najczęściej u osób zmagających się z nadwagą. Okazuje się jednak, że nie tylko.

Ostatnim powodem powstawania drugiego podbródka może być… tarczyca.

Zobacz także: Jak pozbyć się podwójnego podbródka?

Drugi podbródek a tarczyca. Zwróć na to uwagę i zbadaj poziom hormonów

Drugi podbródek może pojawić się nie tylko u osoby otyłej, ale także i u takiej, która nie ma żadnych problemów z nieprawidłową wagą. Okazuje się, że tworzenie się drugiego podbródka jest jednym z kilku występujących objawów u osób mających problem z tarczycą i odpowiednim poziomem poszczególnych hormonów.

Tarczyca to niezwykle istotny gruczoł w organizmie człowieka, który odpowiada za produkcję ważnych hormonów, takich jak tyroksyna (T4) i trijodotyronina (T3). Organ ten odgrywa istotną rolę w procesie  tlenowego metabolizmu, zachowania bilansu energetycznego, produkcji ciepła, a także nie jest bez znaczenia w kontekście metabolizmu, stanu skóry i włosów.

Zobacz także: Błonica. Choroba, której objawem jest szyja Nerona

Jak wida … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWyłączony został wodny plac zabaw w Parku Jordana
Następny artykułSą zapory, wolontariusze, a nawet lodołamacz. Odławianie ryb to “koronkowa i niewdzięczna praca”