A A+ A++

Od wypadku samochodowego, w którym zginęła księżna Diana, minęło już 25 lat temu. Na jaw ciągle wychodzą nowe fakty dotyczące okoliczności tego tragicznego i szokującego zdarzenia. Okazało się, że gdy gdyby Lady Di od razu została przewieziona do szpitala, mogłaby żyć do dziś.

Choć od śmierci księżnej Diany minęło już ćwierć wieku, tragiczne w skutkach zdarzenie wciąż wzbudza ogromne emocje, a jego okolicznością budzą wiele pytań. 16 listopada na platformie Netflix swoją premierę miał ostatni, finałowy sezon serialu “The Crown”, w którym ponownie wspomnieniami wracamy do szokujące incydentu z 31 sierpnia 1997 roku. Wokół tragicznego zdarzenia na przestrzeni lat powstało wiele spekulacji. Mówi się m.in. o tym, że samochód, którym podróżowała Lady Di, był nieprzystosowany do poruszania się z tak dużą prędkością, niezapiętych przez pasażerów pasach, a nawet o stanie nietrzeźwości kierowcy.

Czytaj też: Najpierw “suknia zemsty”, a teraz to. Znów ubrała się jak księżna Diana. Ten look już jest hitem

Szokujące okoliczności śmierci księżnej Diany. Miała wyjątkowego pecha

Tego felernego dnia w Paryżu życie stracił również partner księżnej – Dodi Al-Fayed, a także kierowca pary – Henri Paul. Rozpędzone auto, którym przemieszczała się Spencer uciekając przez fotoreporterami, w tunelu z całej siły uderzyło o betonowy filar. W wyniku poniesionych obrażeń Diana zmarła po trzech godzinach od zdarzenia. Wypadek przeżył jedynie ochroniarz – Trevor Rees-Jones, który jako jedyny w pojeździe miał zapięte pasy bezpieczeństwa.

Co ciekawe, Diana doznała najmniejszych obrażeń z całej czwórki – miała poobijaną klatkę piersiowa oraz żebra, jednak była świadoma i rozmawiała z ratownikami. Z uwagi na to do szpitala zawiozła ją dopiero druga karetka.

Zobacz też: Ten moment przeszedł do historii. Nagranie z pogrzebu księżnej Diany powraca

Gdy okazało się, że doszło u niej do lekkiego rozdarcia żyły w jednym płucu – co jak podawali lekarze, ciężko jest zdiagnozować na miejscu, było już za późno. Nikt nie zdawał sobie, że podczas transportowania Diany do szpitala, księżna powoli wykrwawiała się wewnętrznie, przez co traciła przytomność. Jeszcze w karetce stwierdzono u niej nagłe zatrzymanie krążenia, w związku, z czym podjęto próbę reanimacji, a w szpitalu natychmiast zaczęto ją operować. Gdy okazało się, jak poważny jest problem, mimo usilnym starań lekarzom nie udało się uratować jej życia.

Eksperci podawali potem, że przypadek ten był niezwykle rzadki – Diana pod wpływem zderzenia ucierpiała najmniej, lecz w najgorszym z możliwych miejsc. Ich zdaniem 36-latka miała wyjątkowego pecha. Gdyby uderzyła w fotel po innym kątem lub została udzielona jej natychmiastowa pomoc, być może żyła by do dziś.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW OSTRÓDZIE PADŁA WYGRANA PONAD 730 TYS. ZŁ W EUROJACKPOT
Następny artykułKraśko z “Rolnika” nie jest sam? Pokazał zdjęcia z rolniczką