A A+ A++

Liczba wyświetleń: 13

Siły powietrzno-kosmiczne Federacji Rosyjskiej przeprowadziły kolejną serię uderzeń na infrastrukturę krytyczną Ukrainy, w wyniku czego większość dużych ukraińskich miast częściowo lub całkowicie pozostała bez energii – informują ukraińskie media.

Według ostatnich aktualnych doniesień, wyłączone z prądu są Kijów, Lwów, Odessa, Łuck, Dniepropietrowsk, Mykołajów, Charków, Sumy, Równe, Krzywy Rog oraz część Mołdawii z Naddniestrzem, w tym Kiszyniów. W elektrowni jądrowej w Południowej Ukrainie doszło do usterek, z powodu których została ona wyłączona z użytku jeszcze przed rosyjskim atakiem.

W Kijowie trafiono elektrociepłownie nr 6 i 7. Oprócz awaryjnych wyłączeń prądu po całym mieście, częściowo wyłączone zostało stołeczne metro. Z kolei, w obwodzie winnickim po raz kolejny została trafiona Ladyżyńska Elektrownia Cieplna.

Ukraińska państwowa spółka energetyczna Ukrenergo podała, że w większości rejonów Ukrainy przez jeden dzień nie będzie prądu. Ruch kolejowy w kraju został częściowo zawieszony. Na całej Ukrainie występują zakłócenia w usługach internetowych i komórkowych. Ponadto w niektórych regionach odnotowano problemy z zaopatrzeniem w wodę z powodu zatrzymania pracy pomp elektrycznych.

Źródło: pl.News-Front.info

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta VII kadencji
Następny artykułCORAZ MNIEJ PIENIĘDZY I BARDZIEJ CIEMNO…