A A+ A++

Przybiera na sile konflikt dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze oraz Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położonych. Pracę we wtorek straciła szefowa związku działającego w szpitalu. Prawdopodobnie dojdzie do pikiety pielęgniarek.

Przypomnijmy, że Związek Zawodowy zarzucił dyrekcji nieprawidłowości w funkcjonowaniu placówki medycznej. Zawiadomienia w tej sprawie wpłynęły do Urzędu Marszałkowskiego jako organu, któremu podlega Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze. Pielęgniarki zarzucają dyrekcji dyskryminację oraz nierespektowanie zapisów ustawy o związkach zawodowych. Stosowne pisma trafiły także do Państwowej Inspekcji Pracy.

We wtorek pracę straciła szefowa związku. Jak informuje sama zainteresowana, została zwolniona w trybie dyscyplinarnym z art.52 Kodeksu Pracy. – Zostałam zwolniona za ujawnienie prawdy. – mówi Grażyna Majchrzak.

Decyzji dyrekcji kategorycznie sprzeciwił się zarząd Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położonych działającej w szpitalu na Czerwonej Górze. Na początku marca zostanie podjęta decyzja co do ewentualnego protestu oraz pikiety.

fot.czerwonagora.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBiskupi amerykańscy ponawiają apel Papieża o rozbrojenie nuklearne
Następny artykułCyclad International wybiera Trójmiasto