A A+ A++

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin wyraził poparcie dla odpowiedzi władz Polski na naruszenie przestrzeni powietrznej kraju przez białoruskie śmigłowce – poinformował w piątek Pentagon w komunikacie z rozmowy telefonicznej Austina z ministrem obrony narodowej RP Mariuszem Błaszczakiem. Szefowie resortów obrony omówili też sprawę obecności na Białorusi najemników z rosyjskiej Grupy Wagnera.

Szef Pentagonu rozmawiał z Błaszczakiem o naruszeniu polskiej przestrzeni powietrznej
fot. KPRM / / Flickr

“Sekretarz Austin podkreślił wsparcie USA dla polskiej odpowiedzi na wtargnięcie białoruskich statków powietrznych w przestrzeń powietrzną Polski. Przywódcy omówili też nową obecność Grupy Wagnera na Białorusi i razem zobowiązali się blisko obserwować sytuację” – napisał rzecznik Pentagonu generał Pat Ryder.

Jak dodał, Austin podziękować Błaszczakowi za pomoc Ukrainie, a obaj mieli potwierdzić wagę dalszego wsparcia wojskowego dla Ukraińców odpierających rosyjską inwazję.

Rozmowa Austina i szefa MON była pierwszym kontaktem między władzami USA i Polski na wysokim szczeblu od naruszenia 1 sierpnia polskiej przestrzeni powietrznej przez białoruskie śmigłowce. (PAP)

osk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułОбвал рынка газа. Откуда будет брать деньги «Нафтогаз»: детали финплана
Następny artykułPEKABEX: Zawarcie umowy linii kredytowej wielocelowej przez spółkę zależną Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex S.A.