Wisła Sandomierz zremisowała 2-2 (0-2) z KS Wiązownica w meczu 27. kolejki III ligi, gr. IV. Sandomierzanie przegrywali po pierwszej połowie, lecz w drugiej gol Mateusza Stańczyka i samobójcze trafienie Wojciecha Trochima doprowadziły do wyrównania.

Drużyna KS-u zdecydowanie zagrała od początku spotkania. Dało to szybko efekty. Jakub Knap sfaulował w polu karnym Arkadiusza Kasię, co natychmiast zauważył i ocenił arbiter Piotr Kawiński, wskazując na rzut karny. Pewnym wykonawcą okazał się były piłkarz Wisły – Kacper Rop. W kolejnej sytuacji Michał Jurewicz ładnie obronił strzał Kasi. W 41. minucie Miłosz Matuszewski z dystansu trafił w poprzeczkę. Chwilę później po szybkim kontrataku Wojciech Trochim podwyższył prowadzenie.

Druga połowa była popisem Wisły. W 52. minucie Mateusz Stańczyk pokonał Arkadiusza Cynara. Nie minął kwadrans a był remis. Po dośrodkowaniu Mateusza Kuśmierczyka z rzutu wolnego piłkę do własnej bramki skierował Trochim. Szczęście było po stronie gospodarzy, kiedy Stańczyk strzelając trafił w zawodnika, a futbolówka minimalnie minęła bramkę. W ostatnich minutach meczu Jurewicz w sytuacji sam na sam z Ropem uratował wiślaków przed kolejną porażką.

3 kwietnia 2021, 13:00 – Wiązownica
KS Wiązownica 2-2 Wisła Sandomierz
Kacper Rop 10 (k), Wojciech Trochim 42 – Mateusz Stańczyk 52, Wojciech Trochim 64 (s)

KS: 1. Arkadiusz Cynar – 15. Bartłomiej Gliniak, 8. Arkadiusz Staszczak, 13. Jan Mac, 5. Kamil Bentkowski – 16. Konrad Kumor (61, 20. Mirosław Kmiotek), 6. Mateusz Lorenc (61, 69. Grzegorz Janiczak), 7. Arkadiusz Kasia, 10. Kacper Rop, 32. Rafał Michalik (86, 11. Patryk Róg) – 27. Wojciech Trochim.

Wisła: 12. Michał Jurewicz – 14. Adrian Kajpust, 5. Jakub Knap (46, 13. Kacper Pieniążek), 4. Fryderyk Stasiak (89, 24. Dawid Nikołaj), 18. Mateusz Kuśmierczyk – 20. Mateusz Stańczyk (83, 2. Aleksander Wiśniewski), 6. Marcel Tyl, 7. Marcin Sudy (46, 30. Mateusz Chmielowiec), 99. Sebastian Taranek, 17. Krzysztof Zawiślak – 10. Miłosz Matuszewski (74, 98. Kacper Kopczak).

żółte kartki: Michalik – Knap.

sędziował: Piotr Kawiński (Chełm).