A A+ A++

Niedawne badanie na próbie ponad 1000 osób, pozwoliło wykazać, że aż 17 proc. Polaków nie wierzy w pandemię. Wśród ludzi pomiędzy 18. a 34. rokiem życia jest ich już dwukrotnie więcej. Kolejne badanie, wykonane tym razem w Wielkiej Brytanii, pokazuje, że ten trend nie jest przypadkowy.

Według University College London, szczepienia na koronawirusa powodującego chorobę COVID-19 może odmówić nawet 17 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii. Wśród głównych powodów wymienia się obawy przed jej nieskutecznością lub potencjalnym zagrożeniem. Część z ankietowanych sądzi też, że koronawirus jest mistyfikacją.

Z kolei 12 proc. wszystkich badanych stwierdziło, że koronawirus jest sztuczny. To znaczy, że według nich istnieje, ale został wyprodukowany w jakimś laboratorium w celu spowodowania globalnego chaosu, albo w ogóle nie istnieje.

“Jestem zaskoczony tymi odkryciami, które wskazują na niepokojący poziom braku zaufania do szczepionki. Być może szersze informowanie opinii publicznej o konsensusie naukowym dotyczącym – naturalnego, a nie sztucznego – pochodzenia koronawirusa może pomóc to poprawić” – komentował Gul Deniz Salali z UCL.

Naukowcy z Imperial College w Londynie stwierdzili również w tym miesiącu, że co najmniej 70 procent populacji musiałoby zostać zaszczepionych w celu uzyskania odporności stadnej, jeśli szczepionka jest w 100 proc. skuteczna. Niestety to czysta hipoteza. “Żadna szczepionka nie jest w 100 proc. skuteczna” – dodają sami naukowcy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułDekret Biskupa Tarnowskiego w związku z uczestnictwem Mszach św.
Następny artykułNa trasę wyjedzie większy autobus