A A+ A++

Jak informowaliśmy na łamach naszej iTV rusza kolejny etap szczepień przeciw Covid-19, czas na seniorów; 80+ i 70+. Zachęcamy do zapoznania się z informacją gdzie aktualnie można zapisać się na szczepienie w poszczególnych gminach powiatu myślenickiego.

Od 15 stycznia rejestracja osób powyżej 80 lat na szczepienia przeciw COVID-19.3 możliwości zapisu na szczepienie:

Narodowy Program Szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie

O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.


Gmina Myślenice

Myślenice punkty szczepień

Transport do punktów szczepień:

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślenicach w związku z decyzją Wojewody Małopolskiego zapewnia transport do punktu szczepień populacyjnych niektórym osobom z terenu gminy. Transport będzie przeznaczony dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami.
  • mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień) w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich.

W Gminie Myślenice mieszkańcy mogą kontaktować się z Pauliną Ścibor z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Myślenicach, aby zamówić taki transport:tel. 732 – 555- 342

Dostępny w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00)

  • Niepełnosprawność o symbolu 05-R to upośledzenia narządu ruchu, w tym m.in. wady wrodzone i rozwojowe narządu ruchu, układowe choroby tkanki łącznej, zapalenie stawów, choroby zwyrodnieniowe stawów, nowotwory narządu ruchu czy amputacje oraz wiele innych schorzeń w obrębie narządu ruchu
  • Niepełnosprawność o symbolu 10-N to choroby neurologiczne, w tym m.in. naczyniopochodny udar mózgu, guzy centralnego układu nerwowego, pourazowa cerebrastenia i encefalopatia, choroby rdzenia kręgowego i inne.


Gmina Dobczyce

Trwają przygotowania do realizacji Etapu I, który rozpocznie się od 25 stycznia 2021 r. i będzie realizowany przez przychodnie POZ. Szczepionki przeznaczone są dla seniorów i mieszkańców DPS, a potem kolejnych grup. Rejestracja dla osób, które skończyły 80 lat rozpocznie się 15 stycznia 2021 r., a dla tych, którzy ukończyli 70 lat, od 22 stycznia 2021 r.

Punkty szczepień w gminie Dobczyce:

  • SPECJALMED sp. z o.o., ul. Zarabie 35 C, 32–410 Dobczyce, tel. 508 329 634
  • Niepubliczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej DOB-MED. Piotr Stopnicki i Partnerzy, ul. Rynek 16, 32-410 Dobczyce, tel. 12 2713661

Transport do punktów szczepień:

Gmina i Miasto Dobczyce informuje, że czynny jest ogólnodostępny numer telefonu dla mieszkańców gminy w sprawie transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS —CoV-2. Dzwonić należy pod nr 601-683-298. Telefon czynny od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 16:00.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://www.dobczyce.pl/szczepienia-przeciw-covid-19-wazne-informacje.html


Gmina Sułkowice

Od 15 stycznia w Przychodni Medycyny Rodzinnej w Sułkowicach ruszają ZAPISY do szczepień pacjentów z grupy powyżej 80 r. ż., dla których szczepienia zaplanowane są od 25 stycznia.

Ponadto Urząd Miejski w Sułkowicach uruchamia specjalną infolinię, na którą będzie można zgłaszać OSOBY ZAREJESTROWANE, mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Dla tych osób będzie zorganizowany specjalny transport 🚒.

Numer infolinii: 783 180 907

Z bezpłatnego transportu będą mogły skorzystać osoby:

  • posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami
  • mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Gmina Pcim

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. 18 stycznia rozpoczną się szczepienia pensjonariuszy i pracowników Domów Pomocy Społecznej.

W związku z prowadzonymi szczepieniami w Gminie Pcim przeciw COVID-19 zachęcamy wszystkich do skorzystania ze szczepień

Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, starsze, samotne, mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień , będą mogły skorzystać ze specjalnego transportu, organizowanego przez gminę.

W celu zgłoszenia potrzeby skorzystania z transportu prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Pcim – tel. 12 274 80 50, wew. 27 lub 517 597601 dostępny od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00.


Gmina Siepraw

Lekarz Tomasz Bara – Specjalista Medycyny Rodzinnej usystematyzował nam wszelkie często rozbieżne i zmieniające się doniesienia medialne. Dwie ogólne zasady ważne i dla pacjentów i dla placówek szczepiących są następujące:

1. Każdy chętny do szczepienia przeciw COVID – 19, dobrowolnie i w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie własne i zdrowie bliskich podejmuje decyzję o szczepieniu, może dowolnie wybrać sobie placówkę, punkt szczepień w której podda się szczepieniu. Może to być przychodnia POZ, w której się leczy i która zarejestrowała punkt szczepień, może to być punkt szczepień w każdej innej placówce która przystąpiła do Narodowego Programu Szczepień, do której pacjentowi jest bliżej, w której będzie się czuł bezpiecznie – z każdego ważnego dla siebie powodu może zdecydować , gdzie się zaszczepi.
2. Ważne jest zarejestrowanie się w punkcie szczepień, by punkt szczepiący mógł zorganizować prawidłowo w kolejności wiekowej szczepienia.

Dr Bara przedstawił też zasady, jakie będą obowiązywały w punkcie szczepień  w Centrum Medycznym Siepraw:

– Wszyscy pacjenci z rocznika 1941 i starsi którzy chcą się zaszczepić , powinni w terminie od 15.01.2021 zgłaszać chęć zaszczepienia pod numerem telefonu 12 274 61 22, podając: imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania i koniecznie numer telefonu, na który pracownicy Centrum powiadomią o terminie szczepienia.

– Nie będzie potrzebne E skierowanie, nie trzeba go wyszukiwać w Indywidualnym Koncie Pacjenta,
ani też drukować, bo to za pacjentów wykona przychodnia. Należy pamiętać, że na dzień dzisiejszy e-skierowania na szczepienie mają już wygenerowane wszyscy pacjenci z rocznika 1941 i starsi. Od przyszłego tygodnia takie skierowania zostaną automatycznie wygenerowane w systemie dla roczników 1942 – 1951. To właśnie te grupy wiekowe będą szczepione w pierwszej kolejności.

– O terminie szczepienia pacjent zostanie powiadomiony telefonicznie.

– Personel medyczny zadba o zachowanie wszelkich procedur i zasad bezpieczeństwa pacjentów.

– Na szczepienie należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

– Pierwsza grupa osób szczepionych często potrzebuje opieki osoby bliskiej u lekarza, w przypadku wypadku wizyty  związanej z badaniem przed szczepieniem pacjent może przyjść z opiekunem.

– Przed szczepieniem każdy pacjent musi przedstawić lekarzowi wypełnioną ankietę i oświadczenie (zgodę RODO), najlepiej wypełnić je spokojnie w domu korzystając z pomocy bliskich, wypełniona ankieta i oświadczenie są niezbędne do wykonania szczepienia.

– Pamiętajmy, aby zostać zaszczepionym należy przejść kwalifikację, jeśli czujemy się źle, mamy objawy infekcji, a mamy już ustalony termin szczepienia, nie uzyskamy kwalifikacji do szczepienia, niepotrzebnie blokujemy termin, w takim przypadku należy skontaktować się z rejestracją. Podobnie jeśli w przeszłości po podaniu szczepionki wystąpił u nas wstrząs anafilaktyczny (nagła uogólniona reakcja uczuleniowa) powinniśmy zaszczepić się w szpitalu. Nie zgłaszamy się do punktu szczepień w przychodni. Szpitale rozpoczną szczepienia populacyjne po zaszczepieniu tzw. „grupy zero” (czyli personelu medycznego).

– Dla wszystkich, także dla personelu szczepiącego jest to sytuacja nowa, program szczepień dopiero się rozpoczyna, pierwsze trzy tygodnie szczepień to czas, w którym punkt szczepień określi swoje możliwości prowadzenia szczepień w praktyce.

Druki ankiety i oświadczenia można wydrukować –  znajdują się w załącznikach poniżej.
Jeśli ktoś nie będzie miał możliwości wydrukowania tych dokumentów do wypełnienia w domu można zgłosić się po nie do rejestracji w Centrum Medycznym Siepraw.

Druki ankiety i oświadczenia będą też możliwe do pobrania w Urzędzie Gminy i poniżej:

  • Zgoda RODO Centrum Medyczne Siepraw.doc POBIERZ
  • Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19 POBIERZ

Gmina Lubień

NZOZ „LUB-MED” informuje, że w Ośrodku Zdrowia w Lubniu w dniach od 14 do 22 stycznia 2021 r. trwają zapisy na szczepienia dla seniorów (w pierwszej kolejności dla osób powyżej 80 roku życia, a następnie dla osób powyżej 70 roku życia).

Rejestracji można dokonać od poniedziałku do piątku, dzwoniąc pod numer telefonu 533 657 655 w godz. od 11.00 do 16.00.


Gmina Raciechowice

Koordynator szczepień: Halina Adamska-Jędrzejczyk – Sekretarz Gminy- Zastępca Wójta tel. kontaktowy: 12 37 25 216 kom. 604 500 748 nr tel. infolinii w Gminie Raciechowice: 12 37 25 216 w godz. 7:30 do 15:30 604 500 748 po godz. 15:30.


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSeniorzy mogą się rejestrować na szczepienia przeciwko COVID-19. Miasto zorganizują transport do punktów szczepień
Następny artykułUOKiK zbadał zabawki dla najmłodszych dzieci. Zawierały toksyczny związek