A A+ A++

Program skierowany jest do studentów szczecińskich uczelni wyższych na stałe mieszkających poza Szczecinem i spełniających kryteria dochodowe. Oferta miasta to uzupełnienie dla stancji, akademików, mieszkań wynajmowanych od osób prywatnych.

“Dom dla student” – na czym polega program?

W programie “Dom dla studenta” Szczecińskie TBS proponuje miejsca w pokojach jedno- lub dwuosobowych w mieszkaniach położonych w ścisłym śródmieściu, w rejonie ulic: Bohaterów Getta Warszawskiego, Bolesława Śmiałego, Jana Karola Chodkiewicza, Wojska Polskiego, ks. Piotra Ściegiennego, Piastów, Jagiellońskiej i Monte Cassino. Studenckie mieszkania są kompleksowo wyremontowane, wyposażone oraz dostosowane do potrzeb studentów – mówi Tomasz Klek, rzecznik miasta do spraw mieszkalnictwa. 

W pokojach znajdują się biurka, łóżka, szafy i komody. Kuchnia i łazienka są w pełni wyposażone. Mieszkania znajdują się w pobliżu uczelni i przystanków komunikacji miejskiej. 

Umowy najmu zawierane są na okres studiów z możliwością wcześniejszego ich rozwiązania na koniec każdego roku akademickiego. Wysokość czynszu w studenckim “m” to ok. 380 złotych na osobę. Rachunek nie obejmuje mediów. W ciągu roku opłata wzrosła o 30 zł.

Jak starać się o mieszkanie?

Wnioski o wynajęcie lokalu w ramach programu będą przyjmowane od 17 sierpnia od godz. 8.00 do 22 sierpnia do godz. 16.00. Należy je składać osobiście w biurze TBS przy ul. Błogosławionej Królowej Jadwigi 45/U2 lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: [email protected].

O zakwalifikowaniu do programu decyduje kolejność złożenia wniosków. Dokumenty złożone przed godziną 8:00 dnia 17 sierpnia 2022 nie będą rozpatrywane

“Dom dla studenta” to jeden z dziesięciu programów mieszkaniowych Szczecina. Stanowią one bogatą ofertę skierowana do osób z wielu środowisk, o różnych potrzebach mieszkaniowych, a przede wszystkim o zróżnicowanym poziomie dochodów. Miasto dysponując mieszkaniami w Szczecińskim TBS oraz we własnym zasobie mieszkaniowym  wynajmuje mieszkania zawodowym rodzinom zastępczym, usamodzielniającym się wychowankom placówek wychowawczo-opiekuńczym lub pieczy zastępczej, studentom, absolwentom, dużym rodzinom oraz seniorom.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzystanek Drożyzna na Jarmarku Dominikańskim. Pajda chleba ze smalcem za 15 zł, frytki nawet za 27 zł
Następny artykułZatruł się czadem