A A+ A++

​Brak uprawnień do kierowania, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa i w konsekwencji obawa przed skutkami kontroli drogowej spowodowały, że 18-letni kierowca Forda postanowił nie zatrzymywać się do kontroli. To nie był dobry pomysł.

12 października 2021 roku około godziny 12:30 uwagę policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zwrócił uszkodzony, stary Ford Fiesta. 

Zbliżając się do pojazdu policjanci zauważyli, że zarówno kierowca jak i pasażer samochodu nie maja zapiętych pasów bezpieczeństwa. W tej sytuacji postanowili zatrzymać auto do kontroli. 

18-letni kierujący widząc policjantów zjechał na pobocze, zatrzymał pojazd, a następnie z impetem ruszył. Funkcjonariusze łódzkiej drogówki, włączyli sygnały i ruszyli w pościg za Fordem, jednocześniej informując o zdarzeniu dyżurnego. 

Podczas ucieczki, kierowca Forda, nie zważając na przepisy prawa o ruchu drogowym, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa dla osób podróżujących tramwajami wjechał na wydzielone torowisko, następnie przejechał przez przejście dla pieszych i ucieczkę kontynuował chodnikiem. Próbując zgubić pościg kierowca m.in. zignorował zakaz wjazdu i jechał ulicą pod prąd.

Na jednym ze skrzyżowań kierowca Forda, skręcając w prawo, przesadził z prędkością, w rezultacie utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojące na skrzyżowaniu i oczekujące na zielone światło trzy pojazdy: Volkswagena, Mercedesa i Suzuki. 

To zatrzymało uciekinierów tylko na chwilę. Kierowca wraz z pasażerem wyskoczyli bowiem z auta i próbowali uciekać piechotą, szybko zostali jednak zatrzymani przez policjantów.

Okazało się, że Forda prowadził 18-latek bez prawa jazdy, pasażerem był jego 17-latni kierowca. Obaj byli trzeźwi, jednak 18-latek nie posiadał uprawnień do kierowania.

Teraz za swój nieodpowiedzialny czyn tj. ucieczkę przed policyjną kontrolą oraz popełnione wykroczenia w ruchu drogowym odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

***


INTERIA.PL/Policja

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJan Olbrycht jednym z liderów największej frakcji politycznej w Parlamencie Europejskim
Następny artykuł18-latek pomógł zaginionemu mężczyźnie. Kacprowi osobiście podziękował komendant brzeskiej policji