A A+ A++

Skul: The Hero Slayer to świetna gra na długie jesienne wieczory. Jej losowość sprawia, że niekiedy wymaga sporo umiejętności, ale sprawia przy tym masę satysfakcji. Ponadto trudno się od niej oderwać, gdyż szybko pojawia się „syndrom jeszcze jednego podejścia”.

Źródło fot. Neowiz.

i

Szukasz dobrej i relatywnie taniej gry na długie jesienne wieczory? Świetnym wyborem może okazać się Skul: The Hero Slayer. Produkcja ta łączy elementy „rogalika” i platformówki 2D, pozwalając nam się wcielić w tytułowy szkielet. Skul jako jedyny przetrwał atak na Zamek Demonicznego Króla. Teraz musi stawić czoło imperialnej armii i poszukiwaczom przygód, by ostatecznie uciąć łeb dowodzącemu natarciem.

Głowy, a w zasadzie czaszki odgrywają dużą rolę w Skul: The Hero Slayer. Bohater może je wymieniać, zmieniając w ten sposób klasę postaci, którą w danej chwili reprezentuje. Oczywiście wiąże się to z władaniem zupełnie innymi umiejętnościami oraz bronią. Zapewnia także sporą rozmaitość i losowość podczas zabawy, gdyż Skul w jednej chwili może dzierżyć maksymalnie dwie czaszki.

Gracz musi dostosowywać się do tego, co akurat znajdzie w trakcie danego podejścia, przede wszystkim polegając na własnych zdolnościach, które stanowią klucz do sukcesu. Jak to bowiem w „rogaliku”, każda śmierć wymaga rozpoczęcia zabawy od nowa – choć w tym przypadku zachowujemy kryształy, umożliwiające zakup ulepszeń.

Czy to oznacza, że Skul: The Hero Slayer jest dość wymagającą grą? Generalnie rzecz biorąc – tak, lecz społeczność chwali właściwe wyważenie poziomu trudności. Nie zniechęca on do podejmowania kolejnych prób ani szlifowania swoich umiejętności – wręcz przeciwnie, skłania do nich. Sprawia to, że grę da się ukończyć w 13 godzin, lecz w niektórych przypadkach może to zająć nawet czterokrotnie więcej czasu.

Jeśli chcecie się przekonać, na jak długo Skul: The Hero Slayer zajmie Was, spieszę donieść, iż nadarza się obecnie dobra okazja do nabycia tej gry. Po raz kolejny doczekała się ona bowiem 50-procentowej promocji na Steamie. Oznacza to, że można ją kupić za 45,99 zł. Od majowej podwyżki ceny jest to jedna z najlepszych ofert. Obowiązuje ona do 22 listopada do godz. 19:00 polskiego czasu. Skorzystacie z niej, klikając w poniższy przycisk.

Skul: The Hero Slayer za 45,99 zł na Steamie

Warto dodać, że gra spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Na Steamie ma w sumie ponad 45 tys. recenzji, z czego te przychylne stanowią aż 93%. Gracze chwalą wszystko, o czym wspomniałem powyżej, a niekiedy nawet pretekstową fabułę. Ponadto pecetowa wersja produkcji zebrała bardzo wysokie oceny od branżowych krytyków – średnia tych zagregowanych przez serwis Metacritic.com wynosi 80 na 100 (na podstawie 23 not).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Skul: The Hero Slayer

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMax Imaging Center
Następny artykułGość NysaInfo.pl – Maciej Krzysik