A A+ A++

Chory na SMA Oliwierek z Wadowic dostanie najdroższy lek na świecie. Anonimowy darczyńca wpłacił na zbiórkę aż 1,5 miliona złotych.

Oliwierek urodził się na początku stycznia tego roku. Po dwóch miesiącach stracił możliwość podnoszenia nóżek, a jego ręce osłabły. Kolejni lekarze nie wiedzieli co mu dolega. Dopiero czwarty neurolog zdiagnozował u niego SMA. Lek na to schorzenie, Zolgensma, kosztuje 2,1 miliona dolarów za opakowanie. Jego rodzice nie mieli takich pieniędzy, więc założyli zbiórkę w serwisie siepomaga.pl.

Zbiórka osiągnęła swój cel. Stało się tak, gdyż wczoraj anonimowy darczyńca dokonał jednorazowej wpłaty o wysokości aż 1,5 miliona złotych. Nie podpisał się, ale radny z Sosnowca Łukasz Litewka, który był osobiście zaangażowany w pomoc chłopcu, zdradził, że pieniądze przekazało małżeństwo, które „też walczyło ze zbiórką SMA na swoje dziecko i nie zdążyło”.

Wadowiccy radni postanowili uhonorować darczyńcę. Będzie mógł nadać imię jednej z wadowickich ulic. Formalnie projekt uchwały w tej sprawie złoży burmistrz, a decyzję podejmą radni, ale nikt nie spodziewa się, żeby miało dojść na tym tle do jakichkolwiek sporów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Super Express Autor: WM

Fot.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzworonożny funkcjonariusz zasilił szeregi łódzkiej policji
Następny artykułKsiążki papierowe czy e-booki – co jest bardziej eko?