Celem konkursu, który przebiegał w dwóch kategoriach (recytacja i poezja śpiewana) była m.in. popularyzacja twórczości poetki, doskonalenie sztuki recytatorskiej oraz ukazanie piękna języka polskiego. Licznie zgromadzona publiczność w sali widowiskowej tamtejszego Domu Kultury była najlepszym dowodem na to, że poezja Marii Konopnickiej nadal cieszy się dużym zainteresowaniem.
Miejski Dom Kultury w Opocznie podczas konkursu reprezentowała Julia Paradowska z Grupy Teatralnej SERMO, która recytowała dwa utwory „Na obczyźnie” i „Czym jesteś”. Julka w swojej kategorii wiekowej tj. klasy VII-VIII zajęła pierwsze miejsce!
Na tym nie koniec sukcesów naszych recytatorek! W Łódzkim Domu Kultury przeprowadzone zostały eliminacje wojewódzkie 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
To były dwa dni bardzo intensywnych zmagań scenicznych – przepełnione pięknem poezji i prozy, zarówno tej mówionej, jak i śpiewanej.
Jak zaznacza Agata Andrzejewska, instruktor teatru MDK, prowadząca Grupę Teatralną SERMO, która przygotowywała młodzież do konkursów w tym roku poziom wykonawców był bardzo wysoki. – Na scenie wystąpili zarówno doświadczeni recytatorzy, jak i ci, którzy byli tam po raz pierwszy.
Interpretacje wierszy i prozy były niezwykle interesujące, a teatry jednego aktora wzbudzały ogromne emocje.
Opoczyński MDK reprezentowały w Łodzi: Joanna Zaremba, Joanna Zalega i – po raz pierwszy – Maria Wieruszewska z Grupy Teatralnej SERMO. – Nasze wykonawczynie nie mają się czego wstydzić, ich interpretacje utworów były naprawdę dobre, co wielokrotnie podkreślało jury konkursu – mówi A. Andrzejewska.
Wyróżnienie w tym prestiżowym przedsięwzięciu za interpretację wiersza Marii Konopnickiej „Jak motyl drżący” i fragment prozy Eve Ainsworth „Krzywda. Historia moich blizn” otrzymała Joanna Zalega.
Wszystkim naszym recytatorkom serdecznie gratulujemy!
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS