Aktualna mistrzyni Polski Juniorek i wicemistrzyni Mistrzostw Polski Seniorek po niezwykle zaciętych pojedynkach ostatecznie uplasowała się na wysokim 5. miejscu w stawce 23 zawodniczek. Ogółem w Sarajevie wystartowało 267 zawodników z 24 krajów. W decydujacym o brązowym medalu pojedynku Zuzia po niezwykle zaciętej walce, w dogrywce uległa zawodniczce z Niderlandów NALBAT Emma.

W momencie gdy Zuzanna Łogożna walczyła o kwalifikację na wrześniowe Mistrzostwa Europy Juniorek w Luksemburgu siódemka rybnickich młodych judoków startowała w XIII Miedzynarodowym Turnieju Judo w Bochni. W licznie obsadzonym turnieju wystartowało 362 zawodników z 32 klubów z całej Polski. W tym doborowym towarzystwie najlepiej spisał się Miłosz Ratajczak, który w kat. do 42 kg M16 (młodzików) zdobył złoty medal, brazowy medal w kat. wag. 73 kg młodzików zdobył Mateusz Jelonek.

Piąte miejsca zdobyli: Ola Kubina, Wiktoria Mołdrzyk i Igor Gabriel.

Startujący Kamil Duda i Dawid Martis nie sprostali swoim rywalom i tym razem musieli uznać ich wyższość.

źródło: judorybnik.pl