A A+ A++

Podczas rowerowego treningu w Hiszpanii Stroll zaliczył niefortunny upadek. Kanadyjczyk złamał prawy nadgarstek oraz duży palec w prawej stopie. Z kolei lewy nadgarstek został stłuczony.

Stroll trafił na stół operacyjny. Zabieg wszczepienia specjalnych śrub przeprowadził doktor Xavier Mir, znany przede wszystkim z opieki nad motocyklistami. Wymuszony odpoczynek przyczynił się do absencji podczas trzydniowych testów w Bahrajnie. Zagrożona była również obecność na inauguracji sezonu.

Pomimo towarzyszącego bólu, Stroll zaliczył wszystkie sesje weekendu, a w wyścigu zajął bardzo dobre szóste miejsce. W rozmowie z mediami ujawnił, że pierwsze prognozy lekarzy zapowiadały jego powrót na tor dopiero na przełomie marca i kwietnia podczas Grand Prix Australii.

Pytany przez Motorsport.com, jak wyglądał proces leczenia i początek rehabilitacji, Stroll odparł:

– Cała moja ekipa medyczna była niesamowita. Gdyby nie doktor Mir, na pewno by mnie tutaj nie było. On jest niesamowity.

– Mój osteopata przebywał ze mną po dziesięć godzin dziennie, rehabilitując moje nadgarstki i dbając o palec. Niewiele można było z nim zrobić. Próbowaliśmy na tyle, na ile było to możliwe. Jest długa lista ludzi, którzy pomogli mi przez te ostatnie dwa tygodnie.

– Lekarze na początku mówili, że może wrócę na Australię.

Wspominając swoją jazdę w niedzielnym wyścigu i samopoczucie, Kanadyjczyk przyznał, że skorzystał ze środków przeciwbólowych, a dodatkowo podziałała adrenalina. Ujawnił także, że ostatnie 20 okrążeń było bardzo trudne.

– Biorąc pod uwagę wszystko to, co zdarzyło się przez te dwa tygodnie, jestem bardzo zadowolony z szóstego miejsca. Dziesięć dni temu nie mogłem się ruszyć, nie mogłem chodzić. Nie mogłem poruszyć rękami. Byłem niemal jak warzywo. Nie podejrzewałem, że będę mógł teraz tutaj być.

Pytany o plany na najbliższe dni, dzielące rundy w Bahrajnie i Arabii Saudyjskiej, Stroll nie miał wątpliwości.

– Ciąg dalszy rehabilitacji. Mam teraz dwanaście dni na dalszą pracę nad nadgarstkiem. Jednak z każdym dniem czuję się coraz lepiej.

– Prawy nadgarstek, ten operowany, wygląda solidnie. W lewym są tylko drobne pęknięcia. Powinno być coraz lepiej.

Czytaj również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPZPN rusza ze sprzedażą biletów na mecz Polska – Albania. Znamy ceny
Następny artykułProducenci drobiu i jaj domagają się kontroli importu z Ukrainy