A A+ A++
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wspiera zbiórkę charytatywną na rzecz chorego na SMA Frania – synka żołnierza Wojska Polskiego.


BiOSG przekazał na licytację unikatowy plakat podpisany przez aktorów serialu „Wataha” wraz z możliwością zwiedzenia placówki SG.

Nagrodę wylicytował za 1700 zł funkcjonariusz z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej chor. szt. SG Tomasz Sak, z placówki w Hrubieszowie.

O Franiu pisaliśmy także tutaj:

Pogranicznik już odwiedził placówkę SG w Ustrzykach Górnych, zwiedził miejsca, w których nagrywano serial „Wataha” i stajnię w Wołosatem, gdzie mieszkają konie służbowe SG.

W ramach akcji „Nigdy nie zostawiamy swoich – Mundurowi w walce z SMA” BiOSG przekazał również medal okolicznościowy z okazji 30 rocznicy powołania Straży Granicznej. Wylicytował go inny mundurowy za 255 zł.

SG przypomina:

Franio to synek żołnierza z 21. Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej w Jarosławiu. Chłopiec choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Jest to ciężka choroba genetyczna, która bardzo szybko postępuje i zatrzymuje oraz cofa rozwój fizyczny dziecka. 

Jedynym ratunkiem jest terapia genowa. Rodzice Frania, aby uratować synka muszą zebrać 10 milionów złotych! Jest to walka z czasem, ponieważ w Polsce terapię genową można podać tylko do 13,5 kg, chłopiec waży 10,5 kg.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWrocław: Wirusy szaleją. Duże obłożenie w szpitalu przy Koszarowej
Następny artykuł„Powiedz, jaką sprawę chcesz załatwić”. Gdyński voicebot pod lupą