A A+ A++

Z każdym rokiem wzrasta liczba osób przyłapanych na jeździe pod wpływem. Ministerstwo Sprawiedliwości chce walczyć z tym zjawiskiem, prowadząc szeroko zakrojone kampanie informacyjne.

Statystyki nie napawają optymizmem. W ciągu pierwszych 7 miesięcy 2019 roku policjanci zatrzymali aż 63 tysiące kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. To o ponad 3 tysiące więcej niż w analogicznym okresie roku wcześniejszego. Nietrzeźwi kierowcy przyczynili się do śmierci co najmniej 200 osób, a dziesięciokrotnie więcej ofiar odniosło trwałe obrażenia.

Polskie prawo, które restrykcyjnie traktuje osoby prowadzące pod wpływem, niedostatecznie zapobiega temu zjawisku. Władze sięgają więc po kampanie informacyjne takie jak “Trzeźwi na drodze” obejmujące ponad 1000 podmiotów, w tym szkoły nauki jazdy oraz wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego.

Pozostaje mieć nadzieje, że właściwa edukacja i informowanie początkujących kierowców o zagrożeniach wynikających z jazdy pod wpływem zaprocentują w kolejnych latach. Podsumowanie akcji planowane jest na 25 września 2019 roku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWybory parlamentarne. Liczba posłów z woj. podkarpackiego
Następny artykułCenzurować każdy by chciał!