A A+ A++

MAB Robotics jest jedną z firm biorących udział w naszym konkursie “Start Up? Print Up!”. Poprosiliśmy Jakuba Bartoszka, przedstawiciela młodej firmy, by opowiedział o tym czym zajmuje się poznański start up i dlaczego są to akurat roboty kroczące. A przy okazji poprosiliśmy, by zajrzał też do wnętrza testowanej drukarki.

MAB Robotics powstało jako studencki start-up na Politechnice Poznańskiej. Główny nasz cel to projektowanie i produkcja robotów kroczących do przeprowadzania inspekcji. Skąd taki pomysł?

Robot kołowe i gąsienicowe sobie nie radzą

W tej chwili w inspekcji naziemnej i podziemnej rządzą roboty kołowe i gąsienicowe, w powietrzu stosuje się pojazdy latające. Konstrukcje latające wyklucza z użycia w ciasnych miejscach pod ziemią zasięg (zakręt oznacza koniec łączności) i małe baterie znacznie ograniczające czas lotu. Poruszające się po powierzchni roboty mają również swoje wady. Słabo radzą sobie z dużymi nierównościami, ze stopniami, wysokimi progami itp. A takich miejsc jest w sieciach podziemnych wiele – kanały ciepłownicze, ujęcia wody pitnej, szyby górnicze. Co więcej w robotyce dąży się do tego, by pojazdy były coraz ba … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZnamy już program IV Konferencji Forum Druku 3D: co nas czeka w tym roku?
Następny artykułZniszczona fontanna w Tarłowie. Sprawcy grozi pięć lat więzienia