Spotkanie organizacji katolickich skierowanych do przedsiębiorców i świata biznesu oraz duszpasterzy odbędzie się z inicjatywy abp. Józefa Kupnego, delegata KEP ds. Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców, w poniedziałek 25 kwietnia w Warszawie.
Spotkanie odbędzie się w godz. 10.00-13.00 w Sekretariacie Episkopatu Polski (skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6). Podczas spotkania zostanie m.in. zaprezentowane polskie tłumaczenie dokumentu Kongregacji Nauki Wiary pt. „Kwestie ekonomiczne i finansowe. Uwagi w kwestii oceny etycznej niektórych aspektów obecnego systemu ekonomiczno-finansowego”.
W obliczu zmian dokument ten może być jeszcze jednym głosem Kościoła podkreślającym moralne aspekty życia gospodarczego. We wstępie m.in. dostrzega się „konieczność istnienia nie tylko mechanizmów regulujących dynamikę rynkową, ale także systemu wartości etycznych, który wpływałby na dobrobyt poprzez jakość relacji międzyludzkich, których żaden mechanizm ekonomiczny nie jest w stanie wytworzyć”.
Dokument podczas poniedziałkowego przedstawią prof. Zbigniew Krysiak oraz ks. dr hab. prof. UJK Rafał Dudała.
Celem drugiej części spotkania będzie wzajemne poznanie, wymiana kontaktów organizacji katolickich przedsiębiorców oraz omówienie możliwości wspólnego działania oraz wzmocnienie już istniejących inicjatyw – informuje ks. Przemysław Król SCJ z Duszpasterstwa Przedsiębiorców „Talent”.
Przedstawiony zostanie program ogólnopolskiej pielgrzymki przedsiębiorców na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się 19 czerwca. – Mogłaby się ona stać dorocznym świętem katolickich przedsiębiorców, dlatego omówimy modele partnerstwa i uczestnictwa różnych organizacji w tym wydarzeniu oraz możliwości rozwoju tej inicjatywy w przyszłości – dodaje ks. Przemysław Król SCJ.
Obecność na spotkaniu potwierdziło 30 osób – duszpasterze przedsiębiorców oraz przedstawiciele organizacji i duszpasterstw.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS