A A+ A++

Spotify zadebiutował na nowojorskiej giełdzie w kwietniu 2018 r. Spółka wybrała metodę tzw. direct listingu, czyli skierowania do obrotu niemal wszystkich wyemitowanych akcji z pominięciem tradycyjnej oferty publicznej (IPO).

Przychody i strata w górę

Teraz spółka Spotify opublikowała wyniki biznesowe za drugi kwartał 2020 r.

W raportowanym okresie firma zanotowała przychody w wysokości 1,889 mld euro, co oznacza wzrost rok do roku o 13 proc.

Kwartalna strata operacyjna wzrosła do poziomu poziomu 167 mln euro, co oznacza znaczną różnicę w porównaniu ze stratą w kwocie 3 mln euro w analogicznym okresie roku ubiegłego.

299 mln użytkowników

W drugim kwartale 2020 r. łączna liczba miesięcznych użytkowników Spotify na świecie osiągnęła poziom 299 mln, co oznacza wzrost w skali roku o 29 proc. W tej liczbie 138 mln to subskrybenci płatnej wersji premium, a ich grupa wzrosła rok do roku o 27 proc.

Czytaj więcej: Spotify likwiduje swoją polską spółkę

W ujęciu geograficznym 34 proc. wszystkich użytkowników Spotify to mieszkańcy Europy, na 2. miejscu jest Ameryka Północna (26 proc.), a na 3. pozycji – Ameryka Łacińska (22 proc.).

Podobnie wyglądają relacje w wypadku użytkowników płacących w Spotify abonament. Europejczycy to 39 proc. tej grupy, 29 proc. stanowią mieszkańcy Ameryki Północnej, a 21 proc. – Ameryki Łacińskiej.

Optymistyczne prognozy

W komunikacie Spotify prognozuje, że w trzecim kwartale br. liczba użytkowników platformy wzrośnie do poziomu 312 – 317 mln, zaś przychody mogą osiągnąć maksymalnie 2,05 mld euro.

Z kolei na koniec 2020 r. grupa odbiorców Spotify może liczyć 348 mln internautów przy kwartalnym wzroście wpływów do 2,25 mld euro.

Czytaj więcej: Spotify prezentuje listy najpopularniejszych podcastów

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułPremier Boris Johnson szuka rzecznika do prowadzenia konferencji prasowych. Można zarobić ponad 100 tys. funtów
Następny artykułLiczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem na świecie przekroczyła 17 mln